Hlavní navigace

Návštěvníci 14. ročníku Dnů seniorů projevili velký zájem o projekt Internet pro seniory

Součástí 14. ročníku Dnů seniorů, který proběhl v Praze na Slovanském ostrově ve dnech 6. až 8. října, byla rovněž přítomnost toulavého karavanu projektu INTERNET PRO SENIORY. Jeho cílem je seznámit seniory s prací na internetu a ukázat jim jeho možnosti a výhody.

Sdílet

Návštěvníci Dnů seniorů oceňovali zejména možnost vyzkoušet si s pomocí instruktorů fungování internetu v praxi a také výukový program simulující fungování bankomatu, který díky ČSOB premiérově rozšířil nabídku této mobilní internetové školy.

Každý občan by měl mít šanci naučit se vyřizovat své bankovní záležitosti po internetu. ČSOB vedena snahou zpřístupnit bankovnictví po internetu finančně podporuje projekt Občanského sdružení ŽIVOT 90 nazvaný INTERNET PRO SENIORY. Toulavý karavan s počítačovým vybavením a připojením na internet cestuje po celé ČR a letos celkem navštíví 20 měst a obcí. Kromě základních znalostí pohybu na síti se v něm senioři zdarma seznámí také s ovládáním ČSOB Internetbankingu 24.

V každém městě, které karavan navštíví, si budou moci senioři vyzkoušet první krůčky na síti pod vedením trpělivých instruktorů. Kromě základních znalostí pohybu na síti se senioři zdarma seznámí také s ovládáním ČSOB Internetbankingu 24, uvedl Milan Tománek, výkonný ředitel Komunikace ČSOB. V příštím roce bude projekt za podpory banky pokračovat a karavan zavítá do dalších regionů. Současně bude Občanské sdružení ŽIVOT 90 s přispěním ČSOB radit seniorům i v některých internetových kavárnách, jak na síť a jak jejím prostřednictvím „bankovat“. Odborným garantem programu je Fakulta elektrotechnic­ká ČVUT.

Pavel Hejzlar
ČSOB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).