Hlavní navigace

Náměstkyně ministra financí Dana Trezziová zvolena do vedení Výboru pro fiskální záležitosti OECD

Náměstkyně ministra financí Dana Trezziová byla dne 27. června 2006 zvolena představiteli členských zemí OECD jedním z členů vedení/byra Výboru pro fiskální záležitosti OECD (Bureau of OECD Committee on Fiscal Affairs). Výbor pro fiskální záležitosti OECD je globálním orgánem, který stanovuje mezinárodní daňové standardy a řídí práce na vydávání významných publikací v daňové oblasti. Zejména publikace Modelová smlouva OECD o zamezení dvojímu zdanění a Komentář k ní slouží jako základní modelová smlouva a s ní související výklad pro více než 2 600 uzavřených bilaterálních smluv po celém světě. Obdobně Směrnice OECD o převodních cenách pro nadnárodní podniky a daňové správy je základním mezinárodním standardem pro oblast převodních cen mezi spojenými osobami.

Sdílet

Dana Trezziová pracuje na Ministerstvu financí v pozici náměstkyně ministra financí od května 2005. Je zodpovědná za řízení odborů ministerstva v oblasti legislativy přímých a nepřímých daní, cel, účetnictví, auditu a daňové a celní politiky. Dále řídí více než 24 tis. pracovníků české daňové a celní správy. V daňové oblasti působí Dana Trezziová již více než patnáct let. Pracovala jako daňová poradkyně a v období 1997–2005 jako partnerka společnosti Deloitte.

Dana Trezziová ke svému zvolení sdělila: „Těším se na práci ve Výboru. OECD je tou organizací, které se úspěšně daří pracovat v náročné oblasti mezinárodního zdanění a která byla schopna vybudovat velmi silnou mezinárodní síť odborníků. Své zvolení považuji za ocenění toho, že Česká republika je zemí, jež je schopna dodat profesionální pracovníky do této sítě a spolupodílet se na budoucnosti mezinárodního zdanění a dalších oblastí daní, které Výbor řídí.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).