Hlavní navigace

Náklady na financování s SG Equipment Finance sníží nové dotace Evropské investiční banky

[Tisková zpráva] SG Equipment Finance Czech Republic (SGEF) uzavřela novou smlouvu o podpoře financování tuzemských podnikatelů ze zdrojů Evropské investiční banky (EIB). Díky podpoře malých a středních podniků od EIB získají klienti SGEF financování s úrokovým zvýhodněním minimálně 0,25 % p.a.

Sdílet

Zvýhodněné úvěry s podporou Evropské investiční banky (EIB) slouží k podpoře malých a středních podniků. Umožňují jim rozšiřovat výrobní kapacity, modernizovat a obnovovat technologie, zařízení či strojní vybavení.

„Využití financování projektů s úrokovou dotací EIB je mezi malými a středními podniky v České republice velmi oblíbené. Jen za uplynulé dva roky financovala SG Equipment Finance z těchto zdrojů projekty v hodnotě více než 2,5 miliardy korun,“ uvedl Petr Němec, finanční ředitel SG Equipment Finance.

Díky podpoře Evropské investiční banky mohou firmy ušetřit na nákladech na leasingové financování, úvěr či odkup pohledávek nemalé finanční prostředky. Nejčastěji využívají tuto možnost společnosti se sídlem v Praze a okolí (od roku 2005 využily dotované financování v objemu 103 mil. EUR, tedy 36,9 % z alokovaných zdrojů EIB). Velmi aktivní jsou také firmy brněnského regionu (41,8 mil. EUR, tj. 15 %) a z Jihočeského kraje (31,4 mil. EUR, tj. 11,3 %). Nejméně těží z dotací EIB firmy v regionu Plzně a Ostravy

Financování poskytnuté za zvýhodněných podmínek díky úvěru od EIB je určeno pro malé a střední firmy do 250 zaměstnanců, pro střední korporace s počtem zaměstnanců do 3 000 a pro společnosti, které podporují rozvoj ve veřejném sektoru. Celkové náklady projektu nesmí překročit 25 mil. EUR. Financování ze zdrojů EIB je možné až do 100 % celkové financované částky SGEF (u společností vlastněných veřejným sektorem je to 50 %), maximálně však 12,5 mil. EUR.

Společnost SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. bude v rámci tohoto zprostředkovaného úvěru moci využít výhod tzv. SME Finance Facility, zvláštního programu, který podporují granty Evropské komise. Program SME Finance Facility je zaměřen na další rozvoj silných a konkurenceschopných malých a středních podniků a finančním ústavům, které jsou partnery EIB, poskytuje pobídky pro poskytování úvěrů těmto podnikům.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).