Hlavní navigace

Nadační specialista

Nadační specialista Balancovaný fond nadací Pioneer Investments je nejstarším a největším fondem v ČR, jehož podílníky jsou pouze nadace a nadační fondy. Navazuje na tradici společností Živnostenské banky, a.s., které se zpočátku podílely na založení fondu a jeho obhospodařování. Pioneer investiční společnost, a.s. v tomto fondu nyní obhospodařuje více než 800 milionů Kč. Klienty fondu je téměř 50 významných nadací ČR.

Sdílet

Fond nabízí nadacím přístup k investičním strategiím a službám, jež jsou vytvářeny speciálně pro jejich finanční a legální potřeby, kterými jsou jak ochrana kapitálu, tak tvorba zisku nad úrovní výnosů z termínovaných vkladů. Tento úkol od svého založení fond plní.

Výkonnost BFN v jednotlivých letech včetně reinvestovaných dividend
Rok Roční výkonnost
2004 3,22%
2003 1,71%
2002 4,85%
2001 4,64%
2000 4,00%

Zdroj: Pioneer Investments v ČR

Pro rok 2005 cíluje fond výnosové rozpětí, jež splní přijatou strategii.

Výkonnost Balancovaného fondu nadací od začátku roku do konce června 2005 je 2,36 %, přičemž úroveň výnosů z termínovaných vkladů pro bonitní klienty v současné době nepřesahuje 1,6 % ročně.

Balancovaný fond nadací přináší klientům, kromě jiného, snížení nákladů na obhospodařování majetku a snížení transakčních nákladů na obchodování s cennými papíry a přístup na globální trhy bez měnového rizika. Fond je nadstandardně dozorován Výborem podílníků a Schůzí podílníků. Mezi klienty fondu patří např. Nadace Charty 77, Open Society Fund, Nadace Jedličkova ústavu, Nadace Terezy Maxové, Skautská nadace Jaroslava Foglara a další.

Práci pro nadace považujeme za druh vysoce odpovědné služby veřejnosti. Touto odpovědností vážíme každé rozhodnutí, každou transakci. Jsme poctěni tím, že se můžeme, byť malým dílem, účastnit pomoci potřebným, říká ing. Petr Šimčák, ředitel Strateg Centra a vývoje produktů Pioneer Asset Management, a. s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).