Hlavní navigace

NA VÝSTAVBĚ REZIDENCE RIEGROVY SADY se podílí také OHL ŽS

Praha, 19. prosince 2006 - Na náměstí Winstona Churchilla v Praze vyrůstá nové bytové a administrativní centrum. Jeho první etapou je výstavba Rezidence Riegrovy sady, na jejíž realizaci se jako subdodavatel hrubé stavby podílí také akciová společnost OHL ŽS.

Sdílet

Rezidenci tvoří pět pětipodlažních bytových domů, ve kterých vyroste celkem 151 bytových jednotek. Objekty vyrůstají nad společným objektem podzemních garáží o celkové ploše 6 800 m2. Díky jedinečné poloze na výrazně vyvýšeném místě nad historickým Hlavním nádražím čeká na budoucí majitele bytů jeden z nejkrásnějších pohledů na pražské panorama. Budou bydlet v centru Prahy a zároveň v zeleni, přímo u velkého parku.

Divize Stavitelství Praha akciové společnosti OHL ŽS se na realizaci Rezidence Riegrovy sady podílí jako subdodavatel zhotovitele – Českobudějovických pozemních staveb spol. s r.o. Staví hrubou stavbu objektů sestávající z kompletních železobetonových monolitických konstrukcí z betonů vyšších tříd a ze zděných konstrukcí jednotlivých objektů. Na stavbě bude použito více než 12 800 m3 betonových konstrukcí a 1 600 tun armatury.

Developerem Rezidence Riegrovy sady je společnost RS residence s.r.o. Architektonický návrh zpracovala společnost Aukett s.r.o. Celkové náklady na výstavbu přesáhnou 510 mil. Kč, přičemž OHL ŽS, a.s. se podílí na zakázce v objemu cca třiceti procent z celkové sumy. Výstavba hrubé stavby byla zahájena v září letošního roku a její dokončení je plánováno na duben 2007. Celá rezidence pak bude dokončena koncem příštího roku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).