Hlavní navigace

Na střeše nového ústředí ČSOB roste park

Radlické údolí se s přicházejícím jarem zazelená. Na střeše budovy nového sídla ČSOB jsou v těchto dnech vysazovány vzrostlé stromy, které doplní parkovou úpravu celého areálu. Celkem 52 středně vzrostlých stromů nejrůznějších druhů a 1400 trvalek a keřů bude rozděleno do dvou částí, severské a středomořské. Jeden z ekologicky nejšetrnějších bankovních domů v Evropě v hodnotě 2,95 miliardy korun vybudovala společnost Skanska CZ od února 2005 do prosince 2006.

Sdílet

„Na střeše celé budovy ČSOB je vrstva zeminy o síle až 1,5 metru, celkem 3,5 tisíce kubických metrů, tedy 350 plně naložených nákladních vozů. Po dokončení výsadby keřů a dvoumetrových stromů na střechy položíme 2,5 tisíce čtverečních metrů trávníku, což představuje plochu poloviny fotbalového hřiště,“ říká projektový manažer Divize Project Development společnosti Skanska CZ Petr Přástka.

Stromy jsou zasazeny na 6 pahorcích, mezi nimiž v nejbližších dnech přibude luční úprava. Jižní část areálu má strukturou a druhovým složením evokovat teplou a světlou středomořskou oblast, čemuž odpovídají i vysázené stromy jako svítel, dub zimní a hlošina. Severní část připomíná severský les stinných oblastí, proto jsou zde nejčastěji zastoupenými dřevinami bříza, javor-babyka a škumpa.

„Dokončení stromové výsadby na střeše našeho nového sídla potvrzuje, že postavit nejzelenější a nejekologičtější administrativní stavbu ve střední Evropě není jen záměr, ale skutečnost,“ doplňuje Milan Tománek, ředitel externí komunikace ČSOB.

Zahradní úpravy doplní výsadba keřů na terasách s vrstvou zeminy pouze o síle 30–40 cm. O parkovou výsadbu se bude starat automatický systém zavlažování, rozvedený k jednotlivým stromům a keřům. K zavlažování bude použita recyklovaná voda z budovy či dešťová voda.

Ústředí ČSOB se z pražských Příkop do nového sídla v Radlicích začne stěhovat počátkem dubna. Ústředí bude přestěhováno do konce května. Posledním útvarem, který do Radlic přesídlí v polovině srpna, je centrála Hypoteční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).