Hlavní navigace

Na severu se rodí český gigant – S group holding, a.s.

Dosud volné sdružení firem kolem stavební společnosti SYNER, s.r.o., se během léta zformuje do nového gigantu - S group holding, a.s. Tímto krokem dojde k vytvoření společnosti, jejíž obrat by měl v roce 2007 přesáhnout 7 miliard korun, což by ji zařadilo mezi stovku největších firem podle žebříčku Czech Top 100. Holdingové uspořádání v podobě S group holding, a.s. má za cíl posílit řízení celé skupiny, vytvořit prostor pro další fúze či akvizice a také posílit postavení dalších oborů podnikání vedle stavební činnosti.

Sdílet

„V loňském roce vzrostly tržby skupiny téměř o třetinu a dnes i díky vyhraným zakázkám víme, že ještě významnějšího nárůst dosáhneme také v letošním roce,“ uvedl současný generální ředitel SYNER, s.r.o. a S Group holding, a.s. Martin Borovička. Jeho záměrem je další expanze do zahraničí v rovině stavební i finanční a současně rozšíření aktivit v oblastech správy majetku a developingu na domácím trhu. „Tyto tři pilíře přispějí ke stabilitě jednotlivých společností i celé skupiny,“ dodal Borovička: „Snažíme se maximálně využít znalosti a zkušenosti jednotlivých členů ve prospěch celé skupiny, aniž bychom výrazně centralizovali pozici matky. S group holding bude pro své divize vykonávat především strategické řízení a servisní činnost.“

V roce 2006 vytvořily podnikatelské subjekty sdružující se ve skupině S group obrat ve výši 4,2 miliardy Kč a dosáhly před zdaněním zisku 203 milionů Kč. Obrat se tak meziročně zvýšil o 29 % a zisk před zdaněním o 46 %. „Vysoké nárůsty byly způsobeny jednak zlepšenými výsledky v jednotlivých společnostech a také rozšířením skupiny o další firmy. Letos očekáváme celkový obrat holdingu kolem 7,2 miliardy korun a nárůst počtu zaměstnanců skupiny na téměř 1000 lidí,“ upřesnil Borovička.

S Group holding, a.s. bude členěn do šesti základních divizí. Pilířem zůstává stavebnictví a související činnosti, velkou roli hrají zahraniční stavebně-finanční aktivity, správa majetku a project development. V další větvi se soustředí podnikání v oblastech stavebních materiálů, mediální sféře a managementu sportovních klubů. Prostřednictvím divize filantropie bude skupina i nadále smysluplně poskytovat prostředky na pomoc potřebným.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).