Hlavní navigace

Na RM-SYSTÉMu se obchoduje již třináct let

Před třinácti lety byla poprvé otevřena obchodní místa RM-SYSTÉMu a začalo přijímání prvních pokynů ke koupi nebo prodeji akcií a podílových fondů získaných převážně z kuponové privatizace.

Sdílet

Za uplynulých třináct let na RM-SYSTÉMu realizovali převážně drobní investoři obchody s více než dvěma miliardami kusů akcií o celkovém objemu osmi set miliard korun. Za dobu historie RM-S nakoupilo nebo prodalo své cenné papíry více než tři miliony zákazníků.

RM-SYSTÉM je ve srovnání s burzou přístupnější drobným a středním investorům, kteří mohou podávat své pokyny přímo a nikoliv prostřednictvím makléře či obchodníka s cennými papíry jako tomu je v případě burzy. Jako jeden z mála trhů s cennými papíry na světě a jako jediný v České republice dokáže RM-SYSTÉM vypořádat obchody on-line, tj. převést akcie na kupujícího a peníze na prodávajícího okamžitě po uzavření obchodu.

Mezi významné události v historii RM-S patří:

Květen 1993
Otevření obchodních míst – začátek obchodování s cennými papíry z první vlny kuponové privatizace

Březen 1995
Přijaty cenné papíry z druhé vlny kuponové privatizace

Květen 1998
Zavedeno internetové obchodování prostřednictvím programu RM-S/Internet

Květen 2000
Rozšíření internetového obchodování, obchodovat s akciemi lze také z webových stránek www.rmsystem.cz

Prosinec 2001
RM-SYSTÉM byl povinen na základě nového zákona o cenných papírech vyloučit z obchodování na 700 cenných papírů

Srpen 2005
Otevřen volný trh, dříve vyloučené akcie se vracejí zpět. Roste zájem o pravidelné obchodování s českými akciemi, RM-SYSTÉM dosahuje historicky nejlepšího hospodářského výsledku.

Novinky v roce 2006
RM-Systém připravuje v letošním roce pro své zákazníky několik významných novinek. První z nich se týká rozšíření doby on-line aukčního obchodování a tato změna bude uvedena v nejbližších dnech. Od dalších připravovaných změn v letošním roce očekáváme výrazné zjednodušení a zpřístupnění obchodování s akciemi pro drobné a střední investory.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).