Hlavní navigace

Na RM-SYSTÉM vstupují akcie velkých světoznámých firem

Od pondělí 25.2.2008 budou moci investoři obchodovat na RM SYSTÉMu s akciemi světových jedniček ve svém oboru - společností Microsoft, Intel, McDonald’s, Exxon Mobil a Volkswagen.

Sdílet

S akciemi budou moci investoři obchodovat v českých korunách. Umístěny budou v prestižním segmentu EasyClick. Jejich likvidita bude zajišťována tvůrcem trhu který průběžně doplňuje nabídku akcií k prodeji a poptávku k nákupu. Investoři budou mít jistotu, že v každý okamžik mohou akcie nakoupit nebo prodat. Akcie budou moci investoři obchodovat v lotech nebo i po jednotlivých kusech.

V segmentu EasyClick je velikost lotu akcií společnosti Exxon Mobil ve výši 25 akcií. Zahájení obchodování s akciemi Exxon Mobil předpokládá RM-SYSTÉM za cenu 1480 Kč za akcii. Lot u akcií společnosti McDonald’s obsahuje 50 kusů akcií a předpokládaná zahajovací cena je 940 Kč za akcii.

"Společnost McDonald´s Česká republika je velice potěšena faktem, že se česká veřejnost a tedy i zákazníci restaurací McDonald´s mohou stát akcionáři McDonald´s a tak vlastně svou danou částí ovlivňovat podnikání společnosti,“ uvádí Drahomíra Jiráková, PR/Communications Director, McDonald´s ČR/SR: „Společnost McDonald´s v České republice působí již od roku 1992. V současné době máme 74 restaurací, které jsou provozovány jednak společností McDonald´s samotnou a jednak našimi franšízanty. Hrubé tržby činily vloni 3,2 miliardy Kč, což představuje téměř 25% nárůst oproti roku 2006. Navštívilo nás o 20 % více zákazníků než v roce 2006, což představuje 53 406 809 hostů.“

Jiří Vodička, člen představenstva RM-SYSTÉM, a.s. a ředitel pro strategii a marketing uvádí: „Očekáváme, že snadnost a dostupnost akcií Microsoft, Intel, McDonald’s, Exxon Mobil a Volkswagen v Česku dále zvýší zájem o kapitálový trh. Stát se jedním ze spolumajitelů těchto světoznámých firem je díky RM-S snadno dostupné i pro malé a střední investory v Česku.“

Ropný koncern Exxon Mobil je považován za největší firmu světa. Jeho tržní hodnota přesáhla 429 miliard dolarů. Společnost Exxon Mobil vytvořila v roce 2006 čistý zisk 39,5 miliardy dolarů, což byl historicky nejvyšší zisk, jaký kdy vytvořil podnik ze Spojených států. Tržby za rok 2006 dosáhly částky 377,64 miliardy dolarů.

„Cena ropy je dnes hlavním tématem ekonomických událostí a jsme rádi, že akcie největšího ropného koncernu se staly součástí elitního segmentu EasyClick na akciovém trhu RM-SYSTÉM“, doplňuje Vodička.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).