Hlavní navigace

Na post ředitele úseku finanční trhy J&T Banky nastoupil Daniel Drahotský

[Tisková zpráva] Top management J&T Banky od června posiluje Daniel Drahotský (37), který nastoupil do pozice ředitele úseku Finanční trhy.

Sdílet

V nové funkci bude zodpovědný za strategii v oblasti investičních produktů a služeb banky. Po akvizici Atlantik FT skupinou J&T bude mít za úkol integrovat nabídku významného obchodníka s cennými papíry se stávajícím servisem privátní banky.

Daniel Drahotský působí na českém kapitálovém trhu od začátku 90. let. Při studiích spoluzakládal burzovní zpravodajství hospodářských novin. Pracoval jako portfolio manažer fondů a následně ředitel investiční firmy Wood & Company Funds.

V roce 2001 přešel do České spořitelny, kde budoval služby správy aktiv, inicioval vznik několika podílových fondů a řídil prodej institucionální klientele. Za českého předsednictví EU přijal nabídku Ministerstva financí, kde působil jako poradce a na mezinárodní úrovni se věnoval aktuálním otázkám finanční krize a regulace finančních trhů.

Daniel Drahotský vystudoval Vysokou školu ekonomickou, Rochester Institute of Technology a Bankovní institut s vyznamenáním. Do května byl členem Výboru pro finanční trh ČNB. V rámci doktorandského studia přednáší makroekonomickou analýzu na VŠE. Volný čas nejraději věnuje svým dvěma dětem, cestování a jakýmkoli outdoorovým aktivitám včetně kola, horské turistiky a potápění.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).