Hlavní navigace

Na pokladnách prodejen Albert a Hypernova si budou moci zákazníci ČSOB a Poštovní spořitelny vybírat peníze

Vybírat hotovost na pokladně současně s placením nákupu bude v Česku možné již od listopadu 2006. V supermarketech Albert a hypermarketech Hypernova mohou zákazníci, kteří jsou držiteli platebních karet vydaných ČSOB nebo Poštovní spořitelnou, zdarma vybírat až 1500 korun. Společnosti AHOLD Czech Republic a Československá obchodní banka jsou první, které tuto revoluční službu společně na český trh přinášejí.

Sdílet

K nákupu v Albertu nebo Hypernově ve výši minimálně 300 Kč mohou klienti, kteří zaplatí nákup platební kartou ČSOB nebo Poštovní spořitelny, dostat od pokladní ještě hotovost. Dolní hranice pro vybíranou částku není omezena, horní je stanovena na 1500 korun na jeden nákup. Částka musí být vždy v celých stokorunách. Klienti budou mít výběry na pokladnách naprosto zdarma. Výběr bude velmi bezpečný, klient bude při transakci s cashbackem vždy zadávat PIN.

„Naši klienti mohou pro přístup ke svým penězům využít více než 562 bankomatů. U Poštovní spořitelny navíc 3300 pošt. Nyní se k nim nově přidává více než 2500 pokladen v bezmála 300 prodejnách společnosti Ahold. Tím se stáváme naprosto nejdostupnější bankou na českém trhu,“ uvedl Jan Lamser, člen představenstva ČSOB. „ČSOB i Poštovní spořitelna tak prokázaly, že přinášejí inovace, které klientům zpříjemní život,“ doplnil Jan Lamser.

S cashbackem mají obě společnosti mnohaleté zkušenosti ze zahraničí. V USA nabízejí dceřinné společnosti Royal Aholdu službu cashback již více než 12 let. „Klienti oceňují pohodlnost výběru a fakt, že mohou na jednom místě využívat více služeb a spolu s nákupem si z prodejny odnést i hotovost,“ popisuje reakce zákazníků, Libor Kytýr, ředitel komunikace Ahold.

Vzhledem k jednoduchému fungování systému nebudou mít výběry hotovosti vliv na rychlost u pokladen. „Zákazník prodavačce před platbou oznámí, jakou částku si bude vybírat. Pokladní zadá požadavek na cashback do systému společně s požadavkem na platbu kartou a platební terminál ověří oba požadavky současně. Zákazník dostane účtenku z pokladny i z terminálu, na nichž bude částka cashbacku, částka nákupu a částka celkem“ vysvětluje Michael Kukula, IT Project Manager AHOLD Czech Republic. Spolu se spuštěním cashbacku začnou terminály v prodejnách Albert a Hypernova číst karty i pomocí čipu, což bude pro některé držitele čipových karet znamenat podstatné zrychlení platby kartou – u karet, kde to zákazníkova banka nepožaduje, nebudeme vyžadovat podpis, ale pouze PIN.

Platba kartou a její autorizace v prodejnách Albert a Hypernova je dlouhodobě jedna z nejrychlejších na českém trhu. „Nebojíme se proto, že by jedna položka na účtence navíc, což vlastně vybíraná hotovost bude, zdržovala placení,“ říká Michael Kukula. Veškerý personál, který s terminály pracuje, prochází podrobným školením, takže v době, kdy zákazníci začnou cashback využívat, budou mít všichni pokladní celý proces mnohokrát vyzkoušený.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).