Hlavní navigace

Na letiště Praha Ruzyně odkudkoli z ČR nejvýhodněji na jízdenku Českých drah - vlakem a spojem Airport Express

Až na pražské letiště je možné cestovat na jízdenku ČD koupenou do stanice Praha Letiště NAD; cestující se vyhnou mnohasetkorunovým poplatkům za parkovné.

Sdílet

Opět přichází sezóna dovolených, kdy se mnoho lidí chystá na dovolenou letecky do zahraničí. Autobusová linka Airport Express, kterou provozují České dráhy ve spolupráci s Dopravním podnikem hl. m. Prahy a ROPIDem, je výhodným a rychlým spojením z pražského holešovického nádraží na mezinárodní letiště Praha Ruzyně. Cestujícím zejména například z Děčínska, Ústecka, ale i z Pardubicka, Olomoucka, Ostravska a samozřejmě z regionu Brněnska nabízí Airport Express ideální návaznou přestupní vazbu z přímých vlaků na pražské ruzyňské letiště.

Jízdenku je přitom možné si zakoupit až do stanice Praha Letiště NAD odkudkoli z ČR s tím, že do Prahy Holešovic cestující přijede spojem Českých drah a pohodlně přestoupí na autobusový spoj Airport Express jezdící každých 30 minut. Nemusí si již kupovat žádnou další jízdenku; současně nemusí řešit parkování na letišti, které může být výraznou finanční položkou – často vyšší než 1000 Kč.

Spoje jsou provozovány nízkopodlažními autobusy denně od 5 do 22 hodin mezi nádražím Praha Holešovice a letištěm Praha-Ruzyně. Autobusy odjíždí každou půl hodinu (z nádraží Holešovice odjíždí každou 15. a 45. minutu, v opačném směru každou 10. a 40. minutu). Autobusy zastavují ve stanici Dejvická, Terminál Sever 1, Terminál Sever 2 a končí ve stanici letiště Ruzyně.

Linka Airport Express je ideální například v kombinaci se spoji provozovanými pod produktovou značkou SC Pendolino, čímž se celková doba jízdy na letiště výrazně zkracuje. Například z Brna do Prahy-Ruzyně trvá jízda kolem tří hodin, z Ostravy-Svinova jsou to pak 3 hodiny a 45 minut.

Cestující ale NEMUSÍ VYUŽÍT JEN SPOJE SC PENDOLINO. Pohodlný transfer na letiště je oblíbený i u cestujících ze severních Čech, kteří využívají komfortní dálkové spoje EuroCity přímo k terminálu nádraží Holešovice. Na autobusy Airport Express je napojeno i Hlavní nádraží, a to s využitím linky metra C, kterou lze s jízdenkou Českých drah využít bezplatně.

V autobusech Airport Express platí také jízdenky ČD zakoupené do stanice Praha letiště (NAD).

  • Jednosměrnou jízdenkou ČD za obyčejné nebo zvláštní jízdné SuperCity v 1. nebo 2. vozové třídě vystavenou do / ze stanice Praha letiště (NAD). Tito cestující předloží ke kontrole řidiči AE jízdenku ČD, další doklad již nezakupují.
  • Jednosměrnou jízdenkou ČD za obyčejné, zvláštní nebo zákaznické jízdné v 1. vozové třídě vydanou do / ze stanice Praha letiště (NAD). Jízdenky do tarifního bodu Praha letiště (NAD) si mohou cestující zakoupit stejně jako ostatní jízdenky ČD, tzn. u pokladen v železničních stanicích v celé republice (popř. u průvodčích ve vlaku). Tito cestující předloží ke kontrole řidiči AE jízdenku ČD, další doklad již nezakupují.
  • Obchodní nabídkou ČD traťová jízdenka , vystavenou pro 1. nebo 2. vozovou třídu, znějící do / ze stanice Praha letiště (NAD). Tito cestující předloží ke kontrole řidiči AE jízdenku ČD, další doklad již nezakupují.
  • Mezinárodním jízdním dokladem vystaveným v zahraničí European east pass , Austria & Czech rail pass a Czech flexipass. Tito cestující předloží ke kontrole řidiči AE vyjmenovanou jízdenku zakoupenou v zahraničí, další doklad již nezakupují.
  • Zakoupením jízdenky přímo u řidiče AE. Cena jízdenky pro AIRPORT EXPRESS činí 45 Kč, resp. pro děti 6 – 15 let 25 Kč. Jízdenka je nepřestupní a lze ji použít pouze pro jednu jízdu linkou AE.
  • V autobusové lince AE se bezplatně přepravují děti do 6 let za podmínek vyjmenovaných v tarifu ČD TR 10 a v tarifu PID a poslanci a senátoři Parlamentu ČR, soudci Ústavního soudu ČR a poslanci Evropského parlamentu zvolení na území ČR.
  • Přeprava spoluzavazadel je v autobusové lince AE bezplatná

Do autobusu je možno nastupovat pouze předními dveřmi, cestující předloží jízdní doklad ke kontrole řidiči, případně si u řidiče zakoupí jízdenku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).