Hlavní navigace

Na Itálie – Česko se u Tipsportu vsadilo 12 milionů

Beroun, 23. 6. 2006 – Sázky na utkání Itálie – Česko předčily původní očekávání Tipsportu a jejich objem se přehoupl přes 12 milionů korun. V průběhu fotbalového šampionátu sázkaři u Tipsportu již vsadili 300 milionů. „Vzhledem k tomu, že Česko předčasně opouští šampionát, odhadujeme, že celkové sázky budou zhruba o 30 % nižší než kdybychom na mistrovství pokračovali dále. Podle současného vývoje sázek se domníváme, že celkové tržby za šampionát dosáhnout 400 milionů korun,“ komentoval vyřazení Česka mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek.

Sdílet

Bezprostředně po prohře ČR s Ghanou, byli sázkaři spíše skeptičtí a sázeli na vítězství Itálie, pouhých 28 % tipovalo vítězství či neprohru českého týmu. Ve čtvrtek však tato tendence skončila. „V den zápasu totiž naši sázkaři projevili důvěru v české fotbalisty a začali intenzivně sázet na jejich vítězství či neprohru. Bylo to také tím, že jsme ve čtvrtek zvedli kursy a rovněž se veřejnost dozvěděla, že do zápasu nastoupí Milan Baroš,“ uvedl Lubomír Ježek.

Nakonec byly preference na zápas s Itálií následující: přes 51 % sázkařů věřilo v neprohru či vítězství Česka, 37 % věřilo v neprohru či vítězství Itálie a 12 % sázelo na remízu. Kursy měly ve čtvrtek tuto podobu:

1 10 0 02 2
Itálie – Česko 2.33 1.33 3.10 1.50 2.90

Kromě sázek na vítězství, remízu či prohru, se u Tipsportu hodně tipovalo na další zajímavé příležitosti. Podle objemu vsazených prostředků sázkaři nejvíce tipovali tento vývoj utkání:

padne 1–2 góly
v zápase padne 5 a více žlutých karet
v zápase bude udělena 1 červená karta
první roh bude kopat Česko
nebude se kopat penalta
zápas skončí 2:1 pro Česko
v základní sestavě nenastoupí Jan Koller (99 % sázek)
v základní sestavě nenastoupí Milan Baroš (99% sázek)
první gól vstřelí Česko
první půli vyhraje Itálie, celý zápas pak Česko

V Karlových Varech si 16. června sázkař vsadil 60 000 korun na to, že skupinu E vyhraje a z prvního místa do osmifinále postoupí Itálie. Díky kursu 1,8:1 se raduje z výhry 108 000 korun. V Mariánských lázních bylo v den zápasu na výhru Itálie vsazeno 25 000 korun. S kursem 2,33:1 činí výhra 58 250 korun.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).