Hlavní navigace

Na dovolenou s úvěrem ČSOB o 2,5% levněji

Sdílet

Se sazbou až o 2,5% nižší oproti standardním úvěrovým produktům nabízí ČSOB novou možnost pro financování dovolených. ČSOB Spotřebitelský úvěr NA DOVOLENOU je nabízen od 17. června 2002 za zvýhodněnou úrokovou sazbu na všech pobočkách ČSOB. Banka tak reaguje na neustále rostoucí zájem o úvěrové financování dovolených i na zvyk klientů využívat častěji rekreačních nabídek „na poslední chvíli“.

Podle Asociace cestovních kanceláří ČR, začínají Češi více utrácet za dovolené. Za hranice vycestovaly vloni s cestovními kancelářemi necelé dva miliony lidí, tedy zhruba pětina obyvatel ČR. To je poměr srovnatelný se zeměmi EU. Výdaje na cestovní ruch za rok 2001 pak dosáhly podle údajů ČNB 52 miliard korun, což je přibližně o 7,2 procenta více než v roce předcházejícím.

„Nevidíme žádnou známku toho, že by se letos měl zájem o zahraniční zájezdy snížit. Navíc podle údajů ACK si 15 až 20 procent lidí kupuje každoročně svou dovolenou formou objednávky "na poslední chvíli“, a letos majitelé cestovních kanceláří očekávají růst poptávky v této kategorii zájezdů. Naše úvěrová nabídka tedy přichází v pravou chvíli," říká k tomu Dirk Hinze, vrchní ředitel ČSOB pro distribuci, retailovou klientelu, malé a střední podniky.

V případě úvěru na dovolenou nabízí ČSOB až o 2,5 % p.a. nižší sazbu, než je sazba standardního spotřebitelského úvěru. Výsledné sazby pro ČR jsou v závislosti na délce splatnosti následující:
Splatnost do 1 roku 12,5 % p.a.
Splatnost do 3 let 13,5 % p.a.

Zájemci o ČSOB Spotřebitelský úvěr NA DOVOLENOU mohou také využít speciální nabídky ČSOB, která se týká snížení poplatků za vyřízení všech typů spotřebitelských úvěrů na polovinu v období od 5. června do 30. srpna 2002. To znamená, že zájemce o poskytnutí spotřebitelského úvěru zaplatí namísto jednoho procenta jen 0,5 % z objemu úvěru (min. 250 Kč, max. 1750 Kč).

ČSOB Spotřebitelský úvěr NA DOVOLENOU, který rozšíří nabídku ČSOB Spotřebitelských úvěrů, bude nabízen s těmito základními parametry :
maximální doba splatnosti 3 roky
minimální výše úvěru činí 20.000,– Kč /Sk
maximální výše úvěru činí 150.000,– Kč /Sk
maximální nezajištěná částka 100.000,– Kč /Sk (v závislosti na vyhodnocení finanční situace žadatele)
při čerpání je nutné předložit doklad o zamýšleném použití prostředků formou závazné objednávky nebo faktury vystavené cestovní kanceláří. Prostředky mohou být z úvěru převedeny přímo na běžný účet klienta nebo na účet cestovní kanceláře. V případě individuální turistiky je akceptována pouze faktura za letenky.

ČSOB Spotřebitelský úvěr NA DOVOLENOU není jediným způsobem, jak si naplánovat ideální letní odpočinek a zábavu. Kromě něj totiž ČSOB nabízí klasické spotřebitelské úvěry, povolená přečerpání účtu a úvěrové karty. Spotřebitelských úvěrů bylo od začátku tohoto roku poskytnuto necelých dvacet tisíc, povolených přečerpání účtu pak více než čtyřicet tisíc. Úvěrových karet byla vydána zhruba tisícovka.

Zároveň s úvěrem je možné v ČSOB vyřídit všechny finanční nezbytnosti pro dovolenou tedy jak například vydání cestovních šeků, tak uzavření ČSOB Cestovního pojištění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).