Hlavní navigace

Na doméně www.investicka.cz startuje Investiční hra 2007

Dnes, 10. 4. 2007, startuje na serverech Finance.cz, ČeskéNoviny.cz a Seznam.cz nová investiční hra, kterou tyto servery připravily ve spolupráci se společností RM-SYSTÉM. Hra je založena na fiktivním obchodování s vybranými zahraničními a českými akciemi obchodovanými na akciovém trhu RM-SYSTÉM a evropských i amerických burzách. Každý hráč na začátku dostane k dispozici účet ve výši 1 mil. Kč, který bude mít za úkol v průběhu tří měsíců co nejlépe zhodnotit. Cílem hry je umožnit uživatelům internetu na nečisto vyzkoušet své schopnosti a štěstí při obchodování s akciemi.

Sdílet

Soutěž Investiční hra 2007 bude probíhat na severech Finance.cz, CeskeNoviny.cz a Seznam.cz a také na specializovaném serveru www.investicka.cz v období od 10. 4. 2007 do 29. 6. 2007. Je založena na fiktivním investování. Každý hráč, který se do soutěže zapojí, obdrží po registraci fiktivní účet s částkou 1 000 000 Kč. Tuto částku může hráč rozložit do vybraných zahraničních a českých akcií, které se obchodují na trhu RM-SYSTÉM, frankfurtské, newyorské burze a nebo americkém trhu NASDAQ.

Každý hráč, bez ohledu na zhodnocení investované částky, zdarma získává dle pravidel předplatné časopisů Osobní finance, Extra PC, PanelPlus a antivirový software od společnosti AEC. Pro nejlepší investory jsou připraveny skvělé ceny: LCD monitor, digitální fotoaparát, MP3 přehrávače a hlavně více než sto letenek do libovolných evropských destinací od SkyEurope Airlines. Servery budou průběh hry a pořadí hráčů zveřejňovat na svých stránkách a na www.investicka.cz. Tamtéž bude zveřejněno finální pořadí nejlepších hráčů, pravidla hry, informace o cenách a veškerá další data.

Pavel Nesejt, ředitel serveru Finance.cz říká: První investiční hru ve spolupráci s RM-SYSTÉMem jsme vyzkoušeli v loňském roce. Jednalo se o podobný princip, účastníci hry však mohli investovat pouze do českých akcií. Potěšil nás velký zájem našich uživatelů a čtenářů o tuto soutěž. Tentokrát jsme se rozhodli na projektu spolupracovat i s dalšími servery, abychom hru rozšířili mezi větší počet návštěvníků internetu. Dále dodává: Osobně jsem také velmi zvědav, jestli naši čtenáři budou úspěšnější než soutěžící na dalších serverech, byla by to pro náš redakční tým dobrá vizitka.

Jiří Vodička, ředitel pro strategii a marketing společnosti RM-SYSTÉM k tématu dodává: Rozšíření hry o zahraniční akcie úzce souvisí s připravovaným přijetím zahraničních akcií k obchodování na akciovém trhu RM SYSTÉM. V průběhu loňské investiční hry a bezprostředně po jejím ukončení jsme zaznamenali rekordní počet 1 162 nových zákazníků. To pro nás znamená, že hra plní svůj účel a umožňuje zájemcům o obchodování s akciemi získat zkušenosti z prostředí kapitálového trhu, které potom mohou využít v praxi. Doufáme, že letošní ročník probudí zájem u ještě většího počtu lidí – potenciálních investorů.

Pro Seznam je tato spolupráce zajímavá právě zacílením na velmi zajímavou uživatelskou skupinu. Je to pro nás nová zkušenost s tak dlouhodobou soutěží, na které si chceme vyzkoušet hlavně spolupráci s uživateli. A také je to velmi zajímavá propagace naší nove verze projektu www.sfinance.cz, které plánujeme zhruba na polovinu letošního roku, dodává k novému projektu Tomáš Búřil, account director portálu Seznam.cz

Jiří Pop, obchodní ředitel serveru ČeskéNoviny.cz k tomu doplňuje: Češi jsou bezesporu velmi hravým národem, ale ne každý má milion, se kterým může experimentovat na burze. Rozhodli jsme se tohoto projektu letos zúčastnit a dát tak nenásilnou formou našim čtenářům možnost vyzkoušet své znalosti a investorský cit nanečisto. Řada lidí spatřuje v investování na burze zajímavou možnost zhodnotit své úspory, ale nemá s tím zkušenosti a proto raději volí konzervativnější postupy. Chápeme proto „investičku“ jako Komenského školu hrou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).