Hlavní navigace

Motocyklisté se mohou nově pojistit také u DIRECT Pojišťovny

DIRECT Pojišťovna, a.s. rozšiřuje portfolio svých produktů. K pojištění automobilů nabízí nově také povinné ručení a havarijní pojištění pro motocykly. DIRECT Pojišťovna se tak zařazuje k jedněm z mála pojišťoven na českém trhu, které specializovaný produkt pojištění motocyklů nabízí.

Sdílet

„Počet motocyklů na českém trhu roste podstatně rychleji než ochota pojišťoven vyjít vstříc specifickým potřebám motocyklistů. Rozhodli jsme se to změnit a milovníkům motocyklů nabídnout produkt šitý na míru, ke kterému navíc jako jediní nabízíme pojištění čelního plexi štítu. Motocyklisté u nás navíc v ceně pojištění získají také asistenční služby pro případ nehody a pojištění proti špatnému stavu vozovky,“ říká Zdenka Pelikánová, generální ředitelka DIRECT Pojišťovny.

Na tuzemském trhu bylo k 31. 12. 2007 registrováno 860 131 motocyklů. Jejich podíl na celkovém počtu registrovaných motorových vozidel činil 12,64 %. Průměrné stáří motocyklů se v ČR aktuálně pohybuje okolo 32,5 let (přes 80 % motocyklů je starších 10 let), postupně se však snižuje.

Dopravní nehody motocyklů dnes tvoří přibližně 1 % z celkového počtu dopravních nehod zaviněných řidiči motorových vozidel. V roce 2007 zavinili motocyklisté, dle statistik Ministerstva vnitra ČR, celkem 2 128 nehod. Při těchto nehodách zahynulo 114 motocyklistů. Nejrizikovější skupinou jsou mladí motocyklisté ve věku od 24 do 30 let.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).