Hlavní navigace

Moravskoslezský kraj investuje do bydlení

Podle statistik společnosti Cetelem předhonili obyvatelé Moravskoslezského kraje ostatní kraje v nákupech nábytku na splátky. „Nákup nábytku představoval v listopadu celých 10 % objemu financovaných nákupů na splátky, což je 3krát více než celorepublikový průměr,“ upřesnil ing. Václav Horák, generální ředitel společnosti Cetelem.

Sdílet

V Moravskoslezském kraji vede stejně jako jinde v nákupech na splátky dlouhodobě spotřební elektronika, která v listopadu tvořila 35 % objemu všech nákupů na splátky (bez aut). Na druhém místě se umístily počítače a domácí spotřebiče se shodným podílem ve výši téměř 17 % a na třetím místě nábytek, který tvoří 10 % nákupů na splátky, což je 3krát více než průměr celé České republiky.

Ze spotřební elektroniky, která v nákupech na splátky trvale vede, se v Moravskoslezském kraji nakupují více než jinde DVD rekordéry. V porovnání s ostatními kraji se zde na splátky naopak méně nakupují mobilní telefony a digitální fotoaparáty. Z nábytku se na splátky nejvíce nakupoval nábytek do obývacího pokoje, jenom v listopadu Cetelem financoval 68 těchto nákupů v celkové hodnotě 1 366 000 Kč. Hodnota jednoho nákupu nábytku na splátky průměrně dosahuje 21 600 Kč.

O úmyslu investovat do bydlení svědčí i využití Osobních půjček Cetelem. Ty jsou v Moravskoslezském kraji nejvíce využívány na financování nábytku, následuje nákup ojetých aut a úprava interiéru. Přestavby a vybavení domácnosti přitom představují využití téměř 50 % osobních půjček poskytnutých společností Cetelem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).