Hlavní navigace

Moody´s ocenila finanční sílu ČP investičním stupněm

Mezinárodní ratingová agentura Moody´s udělila České pojišťovně ohodnocení finanční síly Baa3 se stabilním výhledem. Uvedené hodnocení patří do tzv. investičního stupně. Rating vyjadřuje hodnocení finanční a úvěrové pozice firmy na trhu podle mezinárodních standardů. ČP tak dále posílila svou pozici mezi nejlépe hodnocenými českými finančními institucemi.

Sdílet

Ve své zprávě Moody´s oceňuje zejména vedoucí pozici ČP na trhu, její provozní výsledky, konzervativní tvorbu rezerv a způsob řízení pojistných rizik. Další významné ratingové ohodnocení od prestižní zahraniční agentury dokazuje, že Česká pojišťovna je schopna obstát i v tvrdých mezinárodních srovnáních. V kontextu blížícího se vstupu do Evropské unie to je dobrá zpráva pro naše klienty i pro celý pojišťovací trh, uvedl ke zprávě Moody´s předseda představenstva ČP Ladislav Bartoníček.

Schopnost České pojišťovny udržet si tržní podíl v životním i neživotním pojištění již dlouhodobě oceňuje také ratingová agentura Standard & Poor´s. Agentura Standard & Poor´s v listopadu 2002 zvýšila České pojišťovně dlouhodobý rating finanční síly a úvěrový rating na úroveň BBB- a přiřadila těmto ratingům stabilní výhled. ČP se tím dostala do tzv. investičního stupně. Standard & Poor´s ve své poslední zprávě navíc ocenila fakt, jak se ČP vyrovnala s následky povodňových škod.

Česká pojišťovna spravuje 14,5 milionu pojistných smluv. Hlavním akcionářem České pojišťovny je společnost CESPO B.V. ze skupiny PPF. Podíl skupiny PPF na základním kapitálu ČP dosahuje 84 procent.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).