Hlavní navigace

Modrá pyramida úrokové sazby nezvýší

"Zatímco úrokové sazby u hypotečních úvěrů již některé banky zvýšily, Modrá pyramida nabízí větší stabilitu a v této chvíli se k obdobnému kroku nechystá,“ uvedl ke včerejšímu rozhodnutí ČNB Ing. Jiří Šperl, člen představenstva Modré pyramidy stavební spořitelny, a.s. „Velice si vážíme stále rostoucího zájmu klientů o naše úvěry na bydlení a snažíme se co nejoperativněji reagovat na jejich aktuální potřeby. Modrá pyramida byla první stavební spořitelnou, která uvedla na trh ojedinělou kombinaci výhod hypotéky a úvěru ze stavebního spoření - Hypoúvěr, jako jediná stavební spořitelna na tuzemském trhu poskytujeme všechny překlenovací úvěry od akontace 0 % a také úvěry až na 100 % ceny nemovitosti, výjimečná je i naše nabídka úvěrů na koupi družstevního bytu,“ uvedl dále Ing. Šperl.

Sdílet

  • Za první pololetí letošního roku Modrá pyramida poskytla přes 15 tisíc úvěrů v objemu 5,1 mld. Kč. Měsíc červen byl z hlediska objemu poskytnutých úvěru nejúspěšnějším měsícem letošního roku, kdy Modrá pyramida v tomto jediném měsíci půjčila na bydlení svým klientům rekordní miliardu korun.
  • Přestože Modrá pyramida koncem května významně snížila úrokové sazby úvěrů, vklady úročí i nadále 2 % p.a., to platí i pro úročení vkladů ve fázi překlenovacího úvěru. Úroková sazba překlenovacích úvěrů včetně Hypoúvěru začíná na 3, 99 % p.a. a u přidělených úvěrů dokonce na 3 % p.a., což je nejnižší úroková sazba na trhu stavebního spoření.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).