Hlavní navigace

Moderní umění ze sbírky Société Générale poprvé v zahraničí

V pražském Museu Kampa budou vystaveny exponáty ze sbírky současného umění francouzské finanční skupiny Société Générale. Jedná se o první zápůjčku děl z této sbírky do zahraničí. Umělecká díla budou v Museu Kampa vystavena od 27.září 2006 do 12.listopadu.

Sdílet

V rámci této výstavy mohou návštěvníci shlédnout díla světoznámých autorů, jakými bezesporu jsou Pierre Alechinsky, Pierre-Marie Brisson, Tom Carr, Eduardo Chillida, Françoise-Anne Dupertuis, Gérard Garouste, Raymond Hains, Sol Lewitt, Pierre Lemaire, Benoit Luyckx, Franz Eichler, Antoni Tapies, Bernar Venet, Andy Warhol, Pierre Weiss, Piotr Strelnik.

Sbírka současného umění Société Générale pochází z doby dokončení výstavby výškových budov Société Générale v pařížské čtvrti La Défense v roce 1996. Tato sbírka se vyznačuje velkou rozmanitostí děl, která pokrývají odlišné výtvarné směry a nejrůznější umělecké formy a nabízí tak rozsáhlé panorama výtvarného umění od 50. do 90. let minulého století. Tvoří jí více než 150 uměleckých děl (malby, sochy, fotografie..) a 650 litografií. Široká veřejnost se může seznámit s úplnou sbírkou Société Génrale prostřednictvím virtuální Modern Art Gallery www.socgen.com/mag.

Société Générale je silným partnerem a patronem umění. Sbírka moderního umění pak představuje nedílnou součást mecenášských aktivit, které skupina Société Générale rozvíjí už od konce 80.let minulého století. Komerční banka, která je členem skupiny Société Générale od roku 2001, se ve svých sponzorských a donátorských aktivitách orientuje zejména na podporu umění, vzdělávání a neprofesionálního sportu. “Jsme velmi rádi, že díky naší příslušnosti ke skupině Société Générale můžeme české veřejnosti představit mimořádná umělecká díla a velmi nás těší, že je to právě Česká republika, kde se tato díla poprvé mimo Francii vystavují. Velké poděkování patří Museu Kampa a zejména pak paní Medě Mládkové za vstřícnost při organizování této unikátní výstavy.” Uvedl v souvislosti se zahájením výstavy předseda představenstva a generální ředitel KB Laurent Goutard.

Marie Petrovová
tisková mluvčí KB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).