Hlavní navigace

Moderní monitory vitálních funkcí hlídají pacienty dětského traumacentra v Ústí nad Labem

Nadační fond Kolečko a Raiffeisen stavební spořitelna a.s. věnovaly centrům dětské traumatologie v Hradci Králové, Ústí nad Labem a Českých Budějovicích 1.000.251,- Kč. Prostředky jsou určeny na nákup přístrojů a vybavení pracovišť specializovaných na léčbu poraněných dětí. Dar ve výši 657.800,-Kč, který poskytla RSTS a. s., je výsledkem druhé vlny úspěšného projektu „Rozsviťte raději dětské oči“.

Sdílet

Podle stejného klíče jako v listopadu a prosinci roku 2007 věnovala RSTS a. s. z každé nově uzavřené smlouvy o stavebním spoření 50,– Kč na pomoc poraněným dětem. Částku 342. 451,– Kč věnoval nadační fond Kolečko, jehož hlavním zdrojem příjmů jsou dary partnerů a výnosy výročních benefičních akcí.

Společný projekt nadačního fondu Kolečko a Raiffeisen stavební spořitelny a.s. umožnil Oddělení dětské chirurgie-dětskému úrazovému centru Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem pořízení monitorů vitálních funkcí typů Dinamap ProCare 400 a Dash 4000 v celkové hodnotě 330.000,–Kč. Výběr přístrojů byl podřízen základní podmínce a to maximální přínosnosti pro oddělení a naše pacienty, říká primář MUDr.Petr Polák. První přístroj-monitor Dinamap ProCare 400 – je určen pro akutní a příjmovou ambulanci našeho dětského oddělení. Jednoduchým a rychlým způsobem poskytne při vyšetření základní klinické údaje, jakými jsou krevní tlak, pulzová frekvence a tělesné teplota. Jeho použití na ambulanci zrychlí vyšetření a tím zkrátí dobu, kterou musí pacient vyšetřením na ambulanci strávit. Monitor Dash 4000 je špičkovým přístrojem, určeným ke sledování pacientů při hospitalizaci a k zajištění dostatečné kontroly životních funkcí pacienta, což nejen usnadní práci zdravotnického personálu, ale především zásadním způsobem zvýší bezpečnost při hospitalizaci, konstatuje MUDr. Petr Polák.

Jediné chirurgické pracoviště pro dětské pacienty v Ústeckém kraji ošetří ročně téměř 4 000 traumatologických pacientů, z nichž je více než 500 hospitali­zováno. Z hlediska traumatologické chirurgie se běžně povádějí operace kostí i výkony z oblasti „měkké“ orgánové traumatologie, v rámci traumatologie se léčí také pacienti s popáleninami.

Nadační fond Kolečko působí v neziskovém sektoru od roku 2004 s cílem pomáhat dětem, které jsou jakýmkoliv způsobem traumatizovány po těžkém úrazu. Dlouhodobě podporuje Centrum dětské chirurgie a traumatologie při Fakultní Thomayerově nemocnici s poliklinikou v Praze – Krči, kam byly v uplynulých letech převedeny prostředky ve výši více než 2 000 000,– Kč, které fond získal od sponzorů a v rámci každoročních divadelních beneficí a dobročinných aukcí. Projekt „Rozsviťte raději dětské oči“, iniciovaný Raiffeisen stavební spořitelnou a. s. na podzim roku 2007, umožnil pomoci i dalším třem mimopražským traumacentrům v Brně, Ostravě, Plzni a také pracovišti v Praze-Motole. Je úžasné, že se RSTS rozhodla pokračovat ve spolupráci s nadačním fondem Kolečko, říká herečka Linda Rybová, patronka nadačního fondu. V situaci, kdy se většina neziskových subjektů obává budoucnosti, Kolečko realizuje největší projekty ve své existenci – díky takovým partnerům jako jsou Raiffeisen stavební spořitelna a generální partner Kolečka, farmaceutická společnost Apotex, dodává předsedkyně správní rady fondu Linda Jandová.

Raiffeisen stavební spořitelna a.s. (RSTS) působí na českém trhu už od roku 1993 a od roku 1998 se profiluje jako Specialista na (moderní) bydlení. RSTS dlouhodobě podporuje charitativní projekty a neziskový sektor, příkladem může být kromě spolupráce s NF Kolečko také podpora obecně prospěšné společnosti Podaná ruka či denního stacionáře Akord pro handicapované děti. Jsme velmi rádi, že jsme i letos mohli přispět na dobrou věc a finančně podpořit dětská traumacentra, která pomáhají zraněným dětem k úspěšnému uzdravení a návratu do normálního života, řekl Ing. Jan Jeníček, předseda představenstva RSTS.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).