Hlavní navigace

Mladý vítěz stráví týden po boku špičkového manažera

[Tisková zpráva] Unikátní příležitost „stínovat“ po dobu jednoho týdne vybraného manažera ve společnosti NEWTON Media, a.s. čeká na vítěze speciální ceny v rámci soutěže podnikatelských záměrů pro mladé lidi do 18 let. Výherce okusí skutečnou atmosféru manažerské práce včetně účasti na pracovních schůzkách či práci na projektech.

Sdílet

Speciální cena bude nabídnuta vítězům soutěže Youth Business Project v rámci projektu Youth Business Conference. Tato soutěž je určena mladým lidem do 18 let se zájmem o business a podnikání, kteří se do ní mohou přihlašovat se svými podnikatelskými plány a nápady až do 30. dubna 2010. Vítěz, jehož podnikatelský projekt bude vybrán odbornou porotou, získá možnost stát se na týden asistentem manažera v nadnárodní společnosti, zabývající se mediálním trhem. Výherce si bude moci vybrat mezi pozicí produktového manažera, marketingového manažera a business development manažera.

„Připravili jsme tuto cenu pro budoucí mladé podnikatele a manažery, jelikož věříme, že je zkušenost s prací v týmu profesionálů a odborníků obohatí o nové poznatky, které se ve škole nenaučí,“ řekl Tomáš Beránek, produktový specialista NEWTON Media. Vítěz bude vyhlášen na konferenci, která proběhne 22. května na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Příležitost pro podnikavé mladé lidi do 18 let

Studenti do 18 let se mohou kromě soutěže Youth Business Project přihlásit také do dvou dalších soutěží a ucházet se tak o zajímavé ceny. Soutěž Youth Business Idea ocenění nejlepší eseje a texty na zadaná témata, mezi která patří například „Jak český podnikatel změnil svět?“, „Co dělá podnikatele podnikatelem?“ nebo „Proč chci podnikat a čeho chci dosáhnout.“ Třetí soutěž nese název Youth Business Knowledge a mladí lidé se v ní utkají ve vědomostním testu z oblasti podnikání, ekonomie, financí a investování.

Účastníci se sejdou na konferenci o podnikání

Vyvrcholením projektu bude konference, kam budou pozvání všichni účastníci soutěží a která proběhne v sobotu 22. května 2010 na Vysoké škole ekonomické v Praze. Na programu budou prezentace a přednášky od úspěšných podnikatelů, manažerů a odborníků z praxe. Chybět nebude ani prezentace vítězů, kteří budou mít příležitost představit sebe a své práce před publikem.

Nikdy není příliš brzy začít podporovat podnikatelské­ho ducha

Cílem projektu je vzdělávat aktivní mladé lidi v oblasti podnikání a zvyšovat tak jejich zájem o podnikatelskou činnost. Organizátoři si rovněž kladou za cíl přivést podnikavé mladé lidi na jedno místo a umožnit jim tak efektivní navazování kontaktů. „Podpora podnikavosti a rozvíjení potenciálu mladých lidí je v dnešním globalizovaném a vysoce konkurenčním prostřední důležitější než kdy předtím,“ říká koordinátor projektu Kamil Zeman.

Kompletní informace o projektu a jednotlivých soutěžích jsou k dispozici na www.ybc.cz.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).