Hlavní navigace

Ministr financí má nového náměstka

Novým náměstkem ministra financí se od 1. července stane Tomáš Prouza. Jeho úkolem bude především spolupráce na procesu sjednocování dozoru nad finančním trhem a spolupráce na přípravě penzijní reformy. Do jeho kompetencí budou spadat odbory cenové politiky, finančního trhu, státního dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi a Úřad státního dozoru v pojišťovnictví a penzijním připojištění.

Sdílet

Tomáš Prouza (31) je absolventem Vysoké školy ekonomické Praha (obory mezinárodní politika a diplomacie a ekonomická žurnalistika). Během studií pracoval v Americké obchodní komoře a v nadaci Patriae, kde řídil organizaci mezinárodních i domácích konferencí. Od roku 1996 pracoval jako ekonomický editor a šéfredaktor příloh českoanglického měsíčníku The Prague Tribune. Od června 2000 byl ředitelem společnosti Peníze a.s., provozující finanční portál www.penize.cz.

Ve volných chvílích rád čte, především angloamerické autory druhé poloviny 20. století a ruské autory 19. a 20. století, poslouchá klasickou hudbu, pije dobré víno, má rád turistiku, lyžuje a hraje squash.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).