Hlavní navigace

Ministerstvo financí vybralo auditorskou firmu

Ministerstvo financí dnes vybralo auditorskou firmu, která provede v resortu organizační, procesní, funkční a informační audit.

Sdílet

Stala se jí společnost Deloitte&Touche, která vzešla z výběrového řízení. Podmínky zadávací dokumentace splnily čtyři firmy: sdružení BDO-SKMS, PriceWaterhou­seCoopers, LogicaCMG.a vítězná Deloitte&Touche. Ta v minulosti realizovala například audit organizace DEFRA – ministerstva ze spojeného království, které vzniklo sloučením místního ministerstva životního prostředí a ministerstva zemědělství (13 886 zaměstnanců). Dále audit IT funkcí a návrh nové IT organizace Department for Constitutional Affairs – ministerstva spojeného království zodpovídajícího za oblast spravedlnosti, práva a demokracie (12 000 zaměstnanců). Realizovala rovněž optimalizaci řízení lidských zdrojů a tvorbu a implementaci contolingového systému German Federal Minsitry of Economics and Labour – německého federálního ministerstva financí a práce (1857 zaměstnanců).

Cílem auditu je zmapovat současnou situaci ministerstva a navrhnout změny, které povedou k vyšší efektivitě práce úřadu, říká ministr financí Bohuslav Sobotka.

Audit by měl přinést především zvýšení efektivního fungování ministerstva, zavedení principů procesního řízení, zavedení větší možnosti projektového způsobu řešení úkolů a s tím souvisejícím systémem hodnocení a motivace zaměstnanců. Očekáváme, že by audit měl odhalit duplicity v činnostech, nelogická seskupení útvarů, případně neefektivní velikosti útvarů. Měl by pomoci najít cestu ke zjednodušení a zrychlení procesů při zachování, případně zlepšení kvality výstupů. Je více než pravděpodobné, že dojde i k zeštíhlení resortu, co do počtu zaměstnanců, ale pouze za účelem lepšího a efektivnějšího fungování.

Výsledky auditu by měly být známy v létě příštího roku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).