Hlavní navigace

Mimořádný vánoční dárek od ČSOB - nulové poplatky

Mimořádný vánoční dárek přichystala ČSOB pro všechny klienty, kteří chtějí podpořit ekologicky prospěšné aktivity a přitom vydělávat peníze. Až do konce prosince tak bude za nulový vstupní poplatek investorům nabízen jedinečný fond v ČR, který je zaměřen na společnosti aktivně bojující proti změnám klimatu - ČSOB Změna klimatu 2. Vstupní poplatek bude odpuštěn i všem investorům, kteří do tohoto fondu již investovali.

Sdílet

Fond ČSOB Změna klimatu 2 má vysoký potenciál růstu a velmi zajímavé téma, které si zaslouží pozornost. Podnikání firem investujících do obnovitelných zdrojů energie je podporováno vládami vyspělých zemí a celému oboru je předpovídán vysoký růst a tím i vysoká míra předpokládaného zhodnocení vložených finančních prostředků. „Tento typ ekologicky motivovaných investic je zatím velmi populární hlavně na rozvinutých trzích, ale postupně si získává oblibu i u nás. Proto jsme se rozhodli tento typ fondu nabídnout i investorům v České republice,“ uvedl Jan Barta, generální ředitel ČSOB Investiční společnosti. „Abychom na tento fond ještě více upozornili, rozhodli jsme se odpustit vstupní poplatek všem investorům, kteří do něj během prosince vloží své finanční prostředky,“ doplnil Jan Barta.

Fond ČSOB Změna klimatu 2 investuje do akcií firem, které se chtějí podílet na přechodu k čistým technologiím. Kromě výrobců turbín pro větrné elektrárny, vodárenských firem či výrobců solárních panelů směřují prostředky z fondu ČSOB Změna klimatu 2 i do koše akcií dalších firem aktivně bojujících proti změnám klimatu, např. Toyota nebo Veolia.

Obliba fondů, které nakupují cenné papíry výrobců turbín pro větrné elektrárny, vodárenských firem či výrobců solárních panelů, v posledních letech značně roste. Zatímco ještě před několika lety o nich téměř nikdo neslyšel, dnes podle databáze společnosti Morningstar spravují celosvětově majetek za 11 miliard eur (téměř 300 miliard korun).

Americká výzkumná společnost Clean Edge navíc předpovídá, že v průběhu příštích deseti let hodnota firem, které se zabývají biopalivy, solární a větrnou energií a výrobou palivových článků, vzroste na 167 miliard dolarů. V roce 2005 to bylo 40 miliard dolarů.

Dalším velmi zajímavým zajištěným fondem v prosincové nabídce ČSOB je fond ČSOB Býci a medvědi 2, u kterého nezáleží na tom, jak se trhy vyvíjejí. Investorům přináší zhodnocení za každé situace. Pokud akciové trhy klesnou, bude investorům vyplaceno 50 % tohoto poklesu, pokud akciové trhy porostou, investoři dostanou indikativně vyplaceno 80 % z dosaženého nárůstu.

Detailní informace o nabízených fondech ČSOB naleznete na internetové adrese: http://www.csob.cz/…-novinky.htm

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).