Hlavní navigace

Miliarda investic do výzkumu a služeb zamířila do Brna

Investice do aplikovaného výzkumu nebo do strategických obchodních služeb v hodnotě převyšující miliardu korun získalo v posledních letech prostřednictvím agentury CzechInvest město Brno. Nejnovějším takovým projektem je vývojové centrum společnosti IBA Group. Ta investovala do nových kancelářských prostor přes 50 milionů korun a do roku 2010 plánuje zaměstnávat kolem stovky IT specialistů.

Sdílet

„Brno patří mezi města s nejvyšší koncentrací vysokoškolských studentů na počet obyvatel na světě. To sem přirozeně láká řadu náročných investorů, kteří na místních univerzitách hledají talentované lidi schopné maximálně využít moderních technologií,“ vysvětluje oblibu Brna u domácích i zahraničních společností Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest.

„S podporou specializovaného Rámcového programu pro podporu technologických center a center strategických služeb spravovaného agenturou CzechInvest se v Brně už 25 společností zavázalo v projektech za 1,068 miliardy korun zaměstnat 3 969 lidí. S dalšími podniky o investicích v Brně jednáme,“ říká Rudyšarová.

Vládního programu na podporu technologických center využívá i společnost IBA, která své vývojové centrum otevřela minulý týden. „IBA bude v ČR pokračovat v investicích do sektoru moderních IT technologií, které jsou v souladu se strategií IBA Group, odpovídají rostoucí poptávce klientů a vyhovují i cílům rozvojovému programu agentury CzechInvest, kterého se IBA CZ účastní,“ řekl při otevření brněnského střediska Sergei Levteev, prezident IBA Group.

IBA Group v současné době po celém světě zaměstnává více než 2000 IT odborníků, v České republice má už tři pobočky. První vývojové centrum IBA CZ vzniklo v Praze v roce 1999. O šest let později společnost expandovala do Brna. V roce 2005 také IBA Group přesunula do České republiky svou centrálu.

Rámcový program pro podporu technologických center a center strategických služeb pomáhá firmám, které chtějí v České republice investovat do průmyslového výzkumu a vývoje, designu nebo služeb. „Od roku 2000 jej využilo 137 domácích i zahraničních společností. V České republice se zavázaly proinvestovat 18,417 miliard korun a především vytvořit 20 520 nových pracovních míst v nejnáročnějších oborech,“ shrnuje výsledky programu Alexandra Rudyšarová. Hned první podpořená investice, centrum společnosti IBM, zamířila do Brna.

VÍCE O SPOLEČNOSTI IBA GROUP:

IBA Group je aliance IT společností se sídlem v Praze v České republice. Své obchodní zastoupení a vývojová centra má v Bělorusku, České republice, Bulharsku, Rusku, Německu, na Kypru a ve Spojených státech. S více než 2000 zaměstnanci IBA Group patří k největším poskytovatelům IT služeb ve východní a střední Evropě. Společnost je také držitelem mnoho uznávaných certifikátů a například respektovaná organizace Association of Outsourcing Professionals ji označuje za jednu ze sta vedoucích společností v oblasti globálního outsourcingu IT na světě. Více informací na www.ibacz.eu případně www.ibagroup.eu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).