Hlavní navigace

Milan Ptáčník novým obchodním ředitelem společnosti LeasePlan

[Tisková zpráva] Společnost LeasePlan, která je největším českým poskytovatelem operativního leasingu a správcem firemních vozových parků, bude mít od 1. června 2011 nového obchodního a marketingového ředitele Milana Ptáčníka. Milan Ptáčník na této pozici nahradí Petra Tölgyesiho, který se z LeasePlanu po čtrnácti letech rozhodl odejít. K hlavním úkolům nového obchodního ředitele bude patřit rozšiřování škály nabízených služeb, další posílení pozice společnosti na rostoucím trhu operativního leasingu a změny v akviziční činnosti.

Sdílet

„V minulých letech jsem ve společnosti LeasePlan působil jako ředitel nákupu. Věřím proto, že moje mnoholetá zkušenost z této oblasti pomůže dále propojovat naše obchodní zájmy s nákupními zájmy našich klientů,“ komentoval svůj posun v rámci společnosti Milan Ptáčník. „V pozici obchodního ředitele chci hlavně udržet dlouhodobou vysokou spolehlivost našich služeb, kterou naši klienti hodnotí jako jedno z nejdůležitějších kritérií naší spolupráce,“ pokračoval Ptáčník.

Ocházející obchodní a marketingový ředitel Peter Tölgyesi působil ve společnosti LeasePlan na různých pozicích od roku 1997. K jeho největším úspěchům lze zařadit vytvoření oddělení péče pro zákazníky či rozjezd pobočky LeasePlanu na Slovensku. LeasePlan za Petra Tölgyesiho také jako první v Česku implementoval reportovací systém.

Nový obchodní a marketingový ředitel Milan Ptáčník (*1974) vystudoval postgraduální program MBA na ČVUT / Sheffield Hallam University. V devadesátých letech působil jako obchodní ředitel v rodinné firmě vyrábějící značkové destiláty a likéry. Od roku 1999 pracoval v Pražských pivovarech (později Pivovary Staropramen) jako vedoucí strategického nákupu a později ředitel nákupu. V roce 2005 pak nastoupil do společnosti LeasePlan, kde zakládal oddělení nákupu a stal se jeho ředitelem. V rámci této funkce definoval nákupní pravidla a procedury, odpovídal za nákupy vozidel a spolupracoval na mezinárodních nákupních projektech. V roce 2011 na krátkou dobu převzal oddělení akvizice, které se zabývá vyhledáváním nového prodejního potenciálu. Toto oddělení prochází nyní významným rozvojem, a to po stránce personálního obsazení, způsobu práce i interních procesů. Pozici Senior Sales Managera – vedoucího oddělení akvizice – obsadí od 1. 6. 2011 Jiří Štoček, který působí v LeasePlanu od letošního roku.

Milan Ptáčník je ženatý, má tři syny. Mezi jeho záliby patří jachting, windsurfing či vodní lyže.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).