Zmíněné subjekty také k uvedenému tématu zajistily školení pro zaměstnance ministerstva financí, odvětvových ministerstev a ostatních ústředních orgánů státní správy a dále pro orgány krajů a obcí, jež jsou současnými či potenciálními zadavateli projektů PPP.
Cílem projektu je zvýšit efektivitu veřejného investování při pořizování veřejné infrastruktury a provozování veřejných služeb. Nově vytvořené metodiky – Metodika vypracování koncesního projektu, Metodika hodnocení kvantitativních aspektů hodnoty peníze v projektech PPP a příručka PPP jako metoda investování – reflektují potřeby zadavatelů z řad ústředních a územních orgánů státní správy a ostatních státních a samosprávných orgánů v České republice v souvislosti s přípravou a realizací budoucích PPP projektů. Je v nich kladen důraz na transparentní postup při výběru soukromého partnera a standardní nastavení takových procedur, které zajistí maximální efektivitu vynakládání veřejných zdrojů. Metodiky odrážejí nejlepší zahraniční zkušenosti a jsou přizpůsobeny právnímu prostředí České republiky.
Naším cílem při vytváření nových standardů bylo doporučit veřejným zadavatelům nejvhodnější postup, jak připravovat PPP projekty. S ohledem na to, že připravované PPP projekty v České republice dosahují finančního objemu desítek miliard korun, stávají se nezanedbatelnou formou poskytování veřejných služeb. Proto soubor nově vytvořených metodik představuje důležitý milník, který podpoří zavádění a implementaci konceptu PPP v České republice,
uvedla Kateřina Helikarová z Ministerstva financí.