Hlavní navigace

Merlin = kouzelně bezpečná karta

Praha 29. dubna 2004 - Komerční banka uvádí v těchto dnech na trh nový pojistný produkt Merlin. Jedná se o pojištění, které chrání klienty proti následkům ztráty nebo odcizení a případného zneužití platebních karet vydaných KB, hotovosti vybrané platební kartou, ale i osobních dokladů a klíčů odcizených spolu s kartou.

Sdílet

Tento produkt je na našem trhu naprosto ojedinělý, neboť se nevztahuje pouze na platební karty, ale také na doklady, klíče či jiné osobní věci, které mohou být spolu s kartou zcizeny. Riziko spojené se ztrátou osobních věcí žádné jiné pojištění na trhu nekryje, uvedl Petr Slabý. Zároveň doplnil, že uvedení tohoto produktu jednoznačně odráží strategii KB, a to být klientům co nejblíže, hovořit s nimi a naslouchat jejich potřebám a požadavkům.

Pojištění je vázáno k účtu, to znamená, že se vztahuje na všechny typy osobních platebních karet vydaných Komerční bankou (kreditní i debetní). K jednomu účtu mohou být sjednána dvě pojištění Merlin (jedno pro majitele účtu, druhé pro zmocněnou osobu nebo obě pro zmocněné osoby).

Pojištění kryje rizika spojená s krádeží nebo ztrátou karty a jejím případným zneužitím poté, co byla ztracena nebo odcizena. Pojistné plnění se vztahuje na škody vzniklé před stoplistací karty. Dále pojištění kryje náklady spojené s poplatky za stoplistaci karty, a to až do výše 4.000 korun. Pokryto je rovněž riziko v případě odcizení hotovosti do 2.000 korun, která byla vybrána z bankomatu nebo na pobočce banky, pokud k tomuto došlo v důsledku násilného přepadení, dopravní nehody nebo například přinuceného vybrání hotovosti z bankomatu pod pohrůžkou násilí. V poslední řadě Merlin kryje také náklady spojené s vyhotovením dokladů ztracených či odcizených společně s platební kartou až do 500 korun a náklady na výrobu nových klíčů, a to až do výše 5.000 korun.

Cena za pojištění Merlin je 276 korun ročně. V případě druhého pojištění je pojistné 192 korun ročně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).