Hlavní navigace

Mentlík: Konkurz Union banky jsem nepřipravoval

Sdílet

PRAHA (2.dubna) – Během včerejšího dne se v souvislosti s vyhlášením konkurzu na akciovou společnost Union banka objevily spekulace týkající se účasti Romana Mentlíka, bývalého generálního ředitele Union banky, v této záležitosti.

„Prohlášení konkurzu Union banky jsem ve své funkci nepřipravoval, naopak jsem se do poslední chvíle snažil o její záchranu. Stejně tak je absurdní si myslet, že se management banky mohl podílet na přejmenování společnosti a změně jejího sídla. Tyto kroky jsou zcela v kompetenci akcionářů a valné hromady,“ uvedl Mentlík.

„Zároveň prohlašuji, že jsem po dobu mého působení v Union bance nepodal návrh na prohlášení konkursu společnosti a ani představenstvo nepodniklo žádné kroky vedoucí ke konkurzu. A zdůrazňuji, že nedošlo k jakémukoliv prodeji, nákupu či přesunu aktiv Union banky,“ dodává Mentlík.

Dále uvádí, že spekulace, které jej jakkoli spojují s posledním vývojem v Union bance, výrazně poškozují jeho osobní i profesionální pověst. „Proto jsem požádal své právníky o doporučení dalších kroků směřujících k ochraně mých zájmů,“ konstatuje na závěr svého prohlášení.

Za Mentlíkova působení byl předložen plán na záchranu Union banky, který byl několikrát doplněn a intenzivně konzultován s představiteli České národní banky a bankovním dohledem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).