Hlavní navigace

mBank očekává zisky do pěti let

BRE Bank vstoupí na český a slovenský trh s internetovou divizí mBank na základě takzvaného evropského pasu.

Sdílet

Polská BRE Bank využije existence jednotného evropského trhu a takzvaného evropského pasu. Právě na základě této jednotné evropské licence, dle práva o usazování, bude v Česku fungovat. V praxi to znamená stejná práva a povinnosti jako pro kteroukoliv jinou banku. BRE Bank bude zodpovědná za své závazky a bude pravidelně reportovat směrem k ČNB. Finance klientů tak budou standardně zajištěny.

BRE Bank, která do Čech a na Slovensko přichází pod obchodní značkou mBank, je dceřinou společností německé investiční skupiny Commerzbank. V obou zemích hodlá investovat 29 milionů eur, tedy zhruba 800 milionů korun. Podle ředitele BRE Bank Slawomira Lachowského by se v Čechách měla mBank do zisku dostat v roce 2012. V té době by její portfolio půjček mělo dosahovat 1,2 miliardy eur a na vkladech by měla mít asi 300 milionů eur.

mBank přichází s bankovnictvím nové generace, ve kterém je na prvním místě klient. Ten bude mít možnost plně ovládat svůj účet přes internet, a také v obchodních místech a kioscích. Klient může s bankou dále kromě call-centra komunikovat také třeba přes mBlog a mFórum, což jsou unikátní služby v oblasti českého bankovnictví, o kterých už mBank informovala.

Češi i Slováci se již brzy mohou těšit na skutečně nulové poplatky, unikátní systém IT a distribuční síť. mBank začne nejprve s běžnými a spořícími účty, později budou následovat i spotřebitelské půjčky nebo hypotéky. V Polsku se mBank od svého startu v roce 2000 dostala mezi klíčové hráče na bankovním trhu a nyní má již 1,5 milionu klientů. Důvodem, proč je mBank tak úspěšná, je kromě vstřícného přístupu ke klientovi i její poplatková politika. Stejně jako v Polsku budou i v Česku základní bankovní operace a vedení účtu zcela bez poplatků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).