Hlavní navigace

Domácí mazlíčky lze pojistit již za několik stokorun ročně

Pojištění domácích mazlíčků – psů a koček – nabízí Slavia pojišťovna již od 680 korun (kočka) nebo 960 korun (pes) ročně. O toto pojištění je mezi majiteli zvířat stále větší zájem, protože náklady na veterinární péči mohou dosahovat tisícových až desetitisícových částek za zákrok. Psa nebo kočku lze pojistit i pro případ úhynu. Své psy u Slavia pojišťovny pojistila například i Horská služba.

Sdílet

Náklady na veterinární zákrok u psů a koček přitom dosahují tisíc až desetitisíce korun.

V poslední době jsme zaznamenali zvýšený zájem o pojištění domácích mazlíčků. Souvisí s tím určitě i počasí, kdy zejména psi tráví se svými majiteli více času venku a hrozí jim tak větší riziko zranění či infekce. Pojištění Pejsek a kočička vyjde v základní variantě na několik stokorun, ale přitom může ušetřit několik tisíců až desetitisíců korun v případě nemoci nebo zranění zvířete, říká Pavel Hrabák, produktový manažer Slavia pojišťovny.

Je důležité zvíře pojistit včas. Pojistné je závislé na vstupním věku zvířete, a čím dříve majitel psa nebo kočku pojistí, tím nižší bude platit pojistné. Riziko onemocnění významně roste s věkem zvířete, ale pojistné se v průběhu života již nezvyšuje, vysvětluje Pavel Hrabák.

U pojištění veterinární péče je požadován věk zvířete alespoň 5 měsíců u koček a 6 měsíců u psů. Horní věková hranice není stanovena. U pojištění úhynu je pak horní věková hranice 6 let u psů i koček. Psy i kočky je možné pojistit také proti úhynu. U Slavia pojišťovny je možné pojistit všechny psy pro veterinární péči i úhyn. Pro případ úhynu je možné pojistit všechny psy, tedy i křížence. Kočky ale Slavia pojišťovna pojišťuje pouze čistokrevné, s posudkem soudního znalce.

Z pojištění Pejsek a kočička je hrazeno veterinární vyšetření a ambulantní ošetření, hospitalizace, anestezie, chirurgické zákroky včetně implantací a také náhradní ubytování psa či kočky v hotelu pro zvířata nebo náhradní chovatelská péče během hospitalizace majitele. Z pojištění jsou vyloučeny pouze chronické nemoci a některé dědičné vady. Výše pojistky pak závisí na zvoleném pojistném plnění a v případě psů také na hmotnosti v dospělosti podle plemene, dodává Pavel Hrabák. Asistenční, slepečtí a záchranářští psi mají 50% slevu z pojistného.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).