Hlavní navigace

Maxkarta Poštovní spořitelny s EMV standardem a novým designem

Jedinečná čipová karta Poštovní spořitelny MAXKARTA, kterou v současné době využívá téměř jeden milion spokojených klientů PS, prošla významnou proměnou. Poštovní spořitelna změnila čip této karty přechodem na tzv. EMV standard, celosvětově prosazovaný asociacemi VISA a MasterCard, a změnila i vzhled této karty. I nadále je Maxkarta mezinárodní kartou, nyní typu VISA Electron, vybavenou jak magnetickým proužkem pro použití v současných bankomatech, tak i čipem, který je upřednostňován při platbách u obchodníků a využíván pro zadávání transakcí na obchodních místech České pošty a pobočkách Poštovní spořitelny. Původní Maxkarty byly vydávány ve spolupráci s MasterCard, přechod ke společnosti VISA je tedy také novinkou.

Sdílet

Maxkarta s EMV čipem umožňuje jako dosud hotovostní výběr pomocí magnetického proužku do výše týdenního limitu. S pomocí čipu lze pak na poště a pobočkách PS uskutečnit výběr hotovosti do výše limitu nebo převyšující stanovený limit až do výše aktuálního zůstatku na účtu. Novinkou je to, že klient se nyní může rozhodnout, zda čip na jeho kartě takový nadlimitní výběr umožní či nikoliv. Stejnou možnost volby má klient i v případě zadávání platebních příkazů pomocí čipové aplikace Maxkarty. Údaje uložené na čipu jsou chráněné vysokou úrovní šifrování a kopírování dat z čipu je velice obtížné, v současné době téměř neuskutečnitelné.

Maxkarta změnila i svůj vzhled. V současné době jsou vydávány karty s dvojím motivem – zahradou v Kroměříži, která je chráněná organizací UNESCO a tučňáky, což je verze Maxkarty určená k programu Mini – nový program Poštovní spořitelny určený dětem od 12 do 15 let. Vizuály obou karet jsou přiloženy k této tiskové zprávě.

Ing. Daniela Krůtová
komunikace Skupiny ČSOB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).