Hlavní navigace

MAX 9 - nový garantovaný fond KB

V Praze 6.března 2007 – KB uvedla na trh další garantovaný fond MAX 9 – světový garantovaný fond. Jde o otevřený podílový fond, který umožní klientům podílet se na růstu akciových trhů při 100% garanci návratnosti investice ke dni splatnosti fondu*. Správcem fondu je Investiční kapitálová společnost KB. Podílové listy fondu MAX 9 – světový garantovaný fond lze koupit na všech 378 pobočkách KB nebo prostřednictvím telefonního bankovnictví Expresní linka či internetového bankovnictví Mojebanka.

Sdílet

MAX 9 – světový garantovaný fond je určen investorům, kteří jsou spíše konzervativní, ale rádi by se podíleli na vývoji kapitálových trhů vyspělých i rozvíjejících se zemí. Současně však nechtějí podstupovat riziko, které je s investicí do akcií spojené, tj. nebezpečí propadu cen akcií.

„Garantujeme návratnost minimálně 100 %* počáteční investice ke dni zrušení fondu, jehož trvání činí 5 let. Klient má tedy možnost zhodnotit své peníze díky vývoji světových akciových trhů, aniž by na sebe bral riziko přímé investice. MAX 9 navíc přináší klientům možnost investovat do asijských trhů, které jsou velmi atraktivní svým potenciálem výnosu a jsou v současné době nejdynamičtější oblastí světa. Garantované, resp.zajištěné fondy jsou mezi našimi klienty velmi oblíbeným investičním nástrojem,“ vysvětluje výkonný ředitel pro marketing KB Zdeněk Mojžíšek.

„Stejně jako u našich předcházejících garantovaných fondů MAX, není ani u fondu MAX 9 výnos nikterak limitován. Podílník obdrží ke dni splatnosti fondu nejvyšší hodnotu ze tří následujících alternativ: aktuální tržní hodnota investice ke dni splatnosti fondu, 85 % nejvyšší dosažené hodnoty v průběhu trvání fondu nebo minimálně 100 %* investované částky,“ doplňuje Pavel Hoffman, místopředseda představenstva IKS KB. Minimální investice je 10 000 Kč, nominální hodnota podílového listu je 1 Kč. Upisovací období fondu trvá od 2. března 2007 do 4. června 2007 a doba trvání fondu činí 5 let plus tříměsíční upisovací období.

Bližší informace o fondu MAX 9 – světový garantovaný fond jsou k dispozici ve statutu fondu. Statut je k dispozici na obchodních místech, v sídle společnosti a internetových stránkách www.iks-kb.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).