Hlavní navigace

Mateřská společnost Triglav pojišťovny má za sebou úspěšný rok a vyplatí dividendy

[Tisková zpráva] Společnost Zavarovalnica Triglav, mateřská společnost Triglav pojišťovny, vykázala v prvním čtvrtletí letošního roku zisk ve výši 12,8 milionů EUR. Ekonomický růst zaznamenala i v roce 2010. Akcionáři společnosti schválili navýšení základního kapitálu a vyplacení dividend v celkové hodnotě 9 milionů EUR.

Sdílet

Na konci června 2011 proběhla v Lublani 35. valná hromada společnosti Zavarovalnica Triglav, na které byly prezentovány finanční výsledky za rok 2010 a první čtvrtletí letošního roku. Největší slovinské pojišťovně se podařilo stabilizovat růst a optimalizovat náklady na zaměstnance. Za uplynulý rok 2010 tak generovala zisk 32 milionů EUR.

 „Naší mateřské společnosti se podařilo úspěšně překonat důsledky ekonomické krize. Zatímco v roce 2009 vykázala Zavarovalnica Triglav vzhledem k hospodářské recesi finanční ztrátu, rok 2010 již byl pro společnost velmi úspěšný,“ uvedl v souvislosti s ekonomickými výsledky mateřské společnosti Petr Baný, generální ředitel a předseda představenstva Triglav pojišťovny. „A v tomto trendu se díky skvělým výsledkům za první čtvrtletí daří společnosti úspěšně pokračovat i v letošním roce,“ doplnil Baný.

Akcionáři společnosti Zavarovalnica Triglav se na červnové valné hromadě shodli na zvýšení základního kapitálu o 50 milionů EUR z vlastních zdrojů. Pro navýšení budou využity výhradně vlastní zdroje společnosti bez nové emise akcií. Podle představenstva by měl tento krok poskytnout přiměřenou kapitálovou rezervu pro dlouhodobé strategické záměry společnosti.

„Vzhledem k vyšším požadavkům regulačních orgánů na kapitálovou přiměřenost pojišťoven je navýšení základního kapitálu společnosti velmi důležité. Dostatečný základní kapitál je také hlavní pojistkou proti náhlým otřesům na finančních trzích,“ zdůraznil Matjaž Rakovec, předseda správní rady společnosti Zavarovalnica Triglav. „Navýšení základního kapitálu společnosti poskytne rovněž prostor pro rozvoj a expanzi na nové trhy,“ dodal Rakovec s tím, že v příštích pěti letech je plánováno další navýšení kapitálu o 11 milionů EUR díky nové emisi akcií.

Kromě ekonomických otázek akcionáři projednali také kolektivní smlouvu s odbory a odměňování členů dozorčí rady. Jako hlavní auditor Zavarovalnice Triglav byla jmenována společnost KMPG Slovenia.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).