Hlavní navigace

Máte dobrý projekt k rozvoji vašeho podnikání?

ČSOB ke každému úvěru, spolufinancovanému z programu Evropské investiční banky („EIB“) pro podporu malého a středního podnikaní, přidá úspěšnému žadateli bonus 75 000 korun, tedy zhruba 2. 500 euro.

Sdílet

ČSOB je partnerem Evropské investiční banky (EIB) v jejím projektu podpory malého a středního podnikaní ve střední Evropě. Program spočívá v tom, že EIB poskytuje komerčním bankám ve středoevropském regionu zvýhodněné úvěrové zdroje, jež pak slouží k financování malých a středních podniků. ČSOB se rozhodla zvýhodnění, které jí EIB poskytuje, přenést přímo na své klienty, a to formou jednorázového bonusu 75 tisíc korun. ČSOB je zatím jedinou domácí bankou, která takový bonus postupuje přímo na své klienty.

Podmínkou získání takového úvěru je souhlas klienta s použitím zdrojů od EIB a samozřejmě také souhlas EIB s úvěrováním konkrétního rozvojového projektu. Projekt totiž musí vyhovovat určitým kriteriím EIB , což však pro většinu žadatelů není žádným problémem, uvedl ředitel bankovnictví pro malé a střední firmy, Aleš Pospíšil. EIB například hodnotí investiční charakter projektu či jeho přínos ekonomickému odvětví, které EIB podporuje. Jde tedy především o projekty zaměřené na zkvalitnění dopravních, telekomunikačních a energetických sítí, na ochranu životního prostředí a zvýšení kvality života či rozšíření a modernizaci infrastruktury v oblasti zdravotnictví, školství apod. Z podpory jsou naopak vyloučeny projekty v oblasti pojišťovnictví, zbrojního a tabákového průmyslu nebo spalování odpadů.

Úspěšní žadatelé o střednědobý až dlouhodobý účelový úvěr, zajištěný z refinančních zdrojů EIB, dostanou od ČSOB jednorázový bonus 75 tisíc korun. Bonus má podnikatelům pomoci pokrýt administrativní náklady, spojené s rozjezdem projektu (jako jsou náklady na zpracování projektové dokumentace apod.). Finanční podpora EIB je primárně určena bankám, které úvěry poskytují. ČSOB jako jediná česká banka zvýhodnění úvěru přenáší přímo na své klienty, zdůraznil Aleš Pospíšil.

Milan Tománek
výkonný ředitel Komunikace a vzthahy k investorům ČSOB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).