Hlavní navigace

MasterCard zavádí zcela nový systém pro odměňování zaměstnanců na bázi předplacených elektronických platebních karet

Papírové prémiové bony pro zaměstnance v Polsku nahradí jeden milión předplacených karet MasterCard Electronic™ Bonus+

Sdílet

Společnost MasterCard International představila předplacenou elektronickou kartu MasterCard Electronic Bonus+, která má zcela změnit způsob výplaty zaměstnaneckých prémií a odměn v Polsku. Do poloviny roku 2004 by mělo být v Polsku v oběhu až milión těchto karet – to zařadí program Bonus+ mezi největší programy z pohledu počtu nově vydaných platebních karet v následujících šesti měsících.

Společnost MasterCard International již zahájila spolupráci se společností Bonus Systems Polska a polskou Kredyt Bank. Do konce letošního roku přitom bude vydáno 750 000 karet MasterCard Electronic Bonus+. Kromě náhrady papírových bonů, jejichž pomocí byly dosud zaměstnancům vybraných polských podniků vypláceny odměny a prémie, by karta měla rovněž otevřít naprosto nové možnosti pro polské společnosti. Ty mohou nové karty využít například v rámci motivačních kampaní či v rámci věrnostních programů jako odměnu pro obchodní partnery a zákazníky. MasterCard Electronic Bonus+ je další z řady novinek, které naše společnost uvedla na trh v posledním období, a které usnadňují život držitelům karet a zefektivňují činnost podniků, řekl Ján Čarný, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovenskou republiku. Jde o novinku, která nejenže zlepšuje efektivitu finančních toků v podniku, ale pomáhá i upevňovat vztahy k zaměstnancům, zákazníkům a dodavatelům, dodal Čarný.

Elektronická karta MasterCard Electronic Bonus+ přinese výhody jak společnostem, tak i zaměstnancům. Mezi hlavní výhody této elektronické karty patří: pro společnosti:

  • karta MasterCard Electronic Bonus+ je efektivním a bezpečným nástrojem pro odměňování zaměstnanců a navíc dává společnostem možnost poskytovat propagační prémie obchodním partnerům a zajišťovat věrnostní programy pro zákazníky v dlouhodobém horizontu;
  • karta MasterCard Electronic Bonus+ může být „dobíjena“ – díky tomu na ni mohou zaměstnavatelé během dvouletého období platnosti doplňovat neomezené finanční částky;
  • kartu MasterCard Electronic Bonus+ lze používat až po její aktivaci, kterou provádí zaměstnavatel pokynem bance; to odstraňuje riziko spojené s dosud používanými papírovými bony, které mohou být po cestě k určenému příjemci odcizeny nebo ztraceny;
  • náhradou papírových bonů lze snížit značné administrativní náklady.
  • kartu MasterCard Electronic Bonus+ přijímá 70 000 prodejních míst v Polsku, téměř třikrát více než je tomu u papírových bonů (cca. 17 000);
  • držitelé karty mají delší dobu na útratu svých peněz – nová karta může být nastavena na delší dobu platnosti, takže její držitel nemusí s útratou odměny spěchat.

O kartách MasterCard Electronic™

Výhodou karet MasterCard Electronic je především skutečnost, že veškeré transakce s nimi jsou autorizovány on-line. Tyto kreditní karty tak přinášejí více bezpečí a umožňují získání kreditní karty i těm zájemcům, kteří by na klasickou kreditní kartu z nejrůznějších důvodů nedosáhli. Další výhodou karet MasterCard Electronic je i široká akceptační síť (ta je shodná se sítí obchodů, v nichž lze platit kartou Maestro). V České republice jde o téměř 27 000 obchodů. Kartou lze rovněž vybírat hotovost z 2 475 bankomatů v České republice.

Karty s logem MasterCard Electronic jsou vydávány od listopadu 2001, kdy měly svou evropskou premiéru ve Slovenské republice. Ke dnešnímu dni je v této zemi vydáno již více než 100 000 karet s touto značkou.

V březnu 2002 byla značka MasterCard Electronic s úspěchem uvedena také na trh v České republice, a to díky spolupráci Interbanky a CCS České společnosti pro platební karty, které společně zahájily vydávání karty CCS Kredo – MasterCard Electronic. V září letošního roku pak přibyl další vydavatel – společnost CETELEM ČR, která vydává ve spolupráci s asociací MasterCard Europe co-brandovanou kartu Aura MasterCard Electronic.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).