Hlavní navigace

MasterCard vzdělává vysokoškoláky v Nizozemí

[Tisková zpráva] Společnost MasterCard spustila nový výukový program pro vysokoškolské studenty v Nizozemí. Jeho cílem je naučit nizozemské studenty lépe zacházet se svými financemi. Znalosti a rady z oblasti správného hospodaření s penězi předávají vyškolení studenti svým vrstevníkům. Vzdělávací program byl vytvořen ve spolupráci s Nizozemským institutem pro rozpočtové finance.

Sdílet

Společnost MasterCard zahájila nový program finančního vzdělávání pro nizozemské studenty vysokých škol. Účelem programu je pomáhat vysokoškolským studentům, aby lépe hospodařili s vlastními financemi. Kurz byl zahájen první lekcí na Haagské univerzitě.

Výukový cyklus, v němž vyškolení studenti vzdělávají svoje vrstevníky, byl vytvořen ve spolupráci s Nizozemským institutem pro rozpočtové informace (Nibud). Již v průběhu srpna zde proběhla příprava školitelů z řad studentů v oblasti chytrého zacházení s penězi.

V posledních letech se zadlužení studentů v Nizozemí zvýšilo o 25 %.  Běžný nizozemský student, který nyní začne svůj akademický život, bude při ukončení studia s největší pravděpodobností dlužit více než 15 000 eur . Institut Nibud má zejména obavy ze zvyšující se závislosti na studentských půjčkách a z nedostatečného povědomí o tom, jak s nimi správně zacházet.

Marcel Roelants, generální ředitel MasterCard pro Nizozemí, prohlásil: „Tyto vzdělávací kurzy jsou pro společnost MasterCard zvláště důležité. Naší prioritou je, aby lidé naše produkty využívali zodpovědně. Proto jsme měli velký zájem podílet se na takovémto projektu. Jedná se o první trh v Evropě, kde jsme něco takového uskutečnili. Přístup, založený na vzájemné výuce, je podle našich zkušeností účinnější než tradiční programy – studenti totiž znalosti a správné postupy lépe přijímají od svých kolegů.“Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).