Hlavní navigace

MasterCard představuje MoneySend - komplexní evropskou službu pro převody peněz mezi jednotlivci

Sdílet

Skupina Royal Bank of Scotland a společnosti Euro Kartensysteme a CartaSi zavádějí v Evropě službu společnosti MasterCard pro převody peněz mezi jednotlivci (Person-To-Person – P2P)
Praha, 19. června 2003 – Společnost MasterCard International dnes oznámila záměr spuštění služby MasterCard MoneySend™ v Evropě. MasterCard MoneySend je službou pro převody peněz mezi jednotlivci. Bankám poskytuje komplexní a efektivní síť pro převody peněz typu karta-karta. Společnost MasterCard spolupracuje na zavedení této služby v Evropě s předními finančními institucemi: The Royal Bank of Scotland ve Velké Británii, Euro Kartensysteme v Německu a CartaSi v Itálii.

Se službou MasterCard MoneySend budou moci držitelé karet v Evropě rozhodovat o tom, jak, kdy a komu pošlou své peníze, a to levně a snadno. Služba, kterou je možno použít pro vnitrostátní převody i převody do zahraničí, odpovídá předpisům na ochranu proti praní špinavých peněz.

MasterCard MoneySend umožní finančním institucím vyhovět rostoucí poptávce zákazníků po všestranných platebních nástrojích. Společnost MasterCard bude tuto službu provozovat společně s programovými partnery Magex a Paybox. Bude přitom využívat stávající síť MasterCard, která společně s debetní značkou MaestroŽ představuje nejkomplexnější síť pro kartové služby typu P2P v Evropě.

„Zařazení sítě Maestro je důležitým prvkem nabídky MoneySend,“ prohlásil Brian Morris, vedoucí divize E-Business společnosti MasterCard Europe. „Při 226 milionech držitelů karet Maestro jen v Evropě a dalších 240 milionech na celém světě by služba MoneySend mohla doslova otevřít dveře k nejkomplexnější a nejlépe dostupné síti pro peněžní převody mezi jednotlivci na světě.“

„Brzy bude možné posílat peníze prostřednictvím karet například dětem a příbuzným v zahraničí, nebo nakupovat zboží a služby od soukromých prodávajících při internetových dražbách. Převody budou probíhat velmi efektivně a hospodárně a při využívání současných procesů autorizace prakticky do 24 hodin,“ doplnil Ján Čarný, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou a Slovenskou republiku.

Služba MasterCard MoneySend je vyvinuta tak, aby mohla být integrována do elektronických kanálů bank (elektronické bankovnictví, telefonní bankovnictví a bankomaty).

MasterCard MoneySend™ – jak funguje pro držitele karet?

Při převodu peněz pomocí karty MasterCardŽ nebo MaestroŽ zákazník postupuje takto:
• Prostřednictvím některého z elektronických kanálů se spojí se svou bankou a vybere službu MoneySend.
• Zadá jméno příjemce, jeho e-mailovou adresu anebo telefonní číslo a převáděnou částku.
• Identifikuje svou kartu MasterCard nebo Maestro, z níž budou peníze odeslány.
• Napíše osobní e-mailovou anebo textovou (SMS) zprávu příjemci peněz.
• Zákazník může také zadat žádost o platbu do systému MasterCard MoneySend a vyžádat si peníze od jiného držitele karty MasterCard nebo Maestro.

Příjemce poté provede následující kroky:
• Příjemce obdrží e-mailové oznámení anebo textovou zprávu na mobilní telefon.
• Příjemce se přihlásí a uvede kartu MasterCard nebo Maestro, na niž převáděné prostředky přijme.
• Držitel karty může peníze vybrat z bankomatu pomocí své karty MasterCard nebo Maestro.
• Peníze nebudou převedeny, pokud banky odesílatele a příjemce neověří identitu držitelů karet a odesílatel i příjemce neodsouhlasí převod.

K dodatkovým službám nabízeným držitelům karet se službou MasterCard MoneySend patří:
• Aktualizace registračních informací a možnost změny osobních nastavení jako heslo, e-mailová adresa, číslo mobilního telefonu, preferovaný jazyk a způsoby oznamování.
• Zobrazení podrobností o odeslaných, přijatých a probíhajících převodech peněz.

K výhodám služby MasterCard MoneySend pro držitele karet patří:
• Pohodlnější, rychlejší a levnější způsob zasílání peněz mezi jednotlivci.
• Flexibilní přístup pomocí internetu a mobilních telefonů.
• Bezpečnost a důvěra: převod prochází bankou a podrobnosti o kartě nejsou druhé straně sděleny.

O skupině MasterCard International
Společnost MasterCard International má komplexní portfolio známých a široce přijímaných značek platebních karet MasterCard, Cirrus a Maestro. Jako organizace sdružující více než 25 000 finančních institucí pod značkami MasterCard, Cirrus a Maestro poskytuje MasterCard služby malým i velkým podnikům a zákazníkům ve 210 zemích světa. Společnost si udržuje prvenství v kvalitě a inovacích a nabízí širokou škálu platebních řešení v tradičních „kamenných“ obchodech i virtuální sféře. Její ceněná reklamní kampaň Priceless, která v současné době běží ve 45 jazykových mutacích v 96 zemích světa, dává značkám MasterCard skutečně globální dosah. MasterCard je s více než 30 milióny akceptačními místy (včetně 820 000 bankomatů přijímajících karty MasterCard/Ma­estro/Cirrus) nejrozšířenější platební kartou na světě. Za rok 2002 přesáhla hrubá hodnota uskutečněných transakcí 1,14 biliónu dolarů. Další informace o společnosti získáte na jejích webových stránkách na adrese:
http://www.mastercardinternational.com/.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).