Hlavní navigace

MasterCard představuje „kartu nové generace“ se zabudovaným displejem

[Tisková zpráva] Společnost MasterCard Europe představila debetní kartu nové generace, kterou je první platební karta se zabudovaným displejem zajišťujícím vyšší úroveň kontroly a bezpečnosti. Turecká banka TEB bude první v Evropě, která uvede tuto novou technologii s autentifikací na trh, a v budoucnu bude na kartu přidávat další funkce.

Sdílet

„Tato karta ztělesňuje naše přesvědčení, že právě technologie, jejichž používání je snadné, jsou klíčem k jednodušším bezhotovostním platbám,“ uvedl Jorn Lambert, vedoucí skupiny pro základní produkty společnosti MasterCard Europe. „Spotřebitelé nám říkají, že aby se vzdali nákladné hotovosti, potřebují jednoduchost použití, kontrolu a bezpečnost. Tato karta jim může nabídnout úroveň informovanosti a bezpečnosti, již požadují.“

Prvním vydavatelem, který nabídne tyto nové karty, bude turecká banka TEB. K autentifikačnímu programu Maestro® eCommerce, který bude v celém Turecku spuštěn v červenci, postupně na kartě přibudou další funkce. Ve druhé polovině letošního roku prověří funkci zobrazování zůstatku na displeji také britská stavební spořitelna Newcastle Building Society.

Jak to funguje

Karta s displejem představuje novou generaci platebních karet a první interaktivní kartu na trhu. V podstatě funguje jako jakákoliv jiná platební karta, ovšem navíc je vybavena malým displejem a tlačítkem. Držitel karty si může na displeji prohlížet různé číselné a textové informace, jako například dynamický kód pro eCommerce platby, zůstatek na účtu a limit výběru. Společnost MasterCard si jako technologického partnera pro program vybrala švýcarskou společnost zabývající se zabezpečením NagraID Security.

Karta s displejem poskytuje svému držiteli přístup k informacím a funkcím na kartě. V budoucnu MasterCard a TEB plánují doplnit na kartu další rozměr. Budoucí karta s displejem nabídne držiteli přístup k dalším informacím a funkcím, jako je například zůstatek na účtu, dynamický kód, počet získaných věrnostních bodů, přehled posledních transakcí, aktuální úvěrový limit/limit výběru, částka aktuální transakce nebo funkce jízdenky na hromadnou dopravu.

Bulent Ersoz, ředitel pro kartové platební systémy v bance TEB, prohlásil: „Jsme hrdí na to, že jsme první bankou v Evropě, která spotřebitelům nabídne tuto kartu. Pilotní provoz startuje se zkušební autentifikační funkcí, ale už se těšíme na další fáze, kdy budeme v jiných programech testovat doplňující funkce karty. Posilováním našich kapacit pro eCommerce se připravujeme na budoucnost, kde karta bude portálem pro mnohem více našich zákazníků.“

Jednorázové heslo na displeji karty

Přidanou hodnotou katy s displejem je funkce vzdálené autentifikace pro debetní karty. Používání karet k platbám po internetu je stále častější, přičemž držitelé karet vyžadují pro online debetní platby vyšší dostupnost, kontrolu a bezpečnost. Funkce dálkové autentifikace na kartách s displejem, která usnadňuje zabezpečené dálkové transakce, je velmi užitečná, zejména pro držitele karet, kteří je používají při obsluze bankovních účtů či nákupech na internetu. Toto řešení nabízí vydavatelům další možnost autentifikace podporující dálkové transakce na bázi SecureCode a současně přináší volitelný nástroj nahrazující nebo doplňující stávající čtečky CAP (čipová autentifikace) nabízené bankami v Evropě. Karta s displejem je důležitým přírůstkem ke stávajícím autentifikačním řešením společnosti MasterCard (čtečka CAP, mobilní CAP, SMS CAP).

Zůstatek na účtu uvidíte na kartě

Užitečnou funkcí karty s displejem je možnost zobrazit si zůstatek na debetní nebo předplacené kartě. Tato funkce slavila velký úspěch ve spotřebitelském průzkumu ve všech segmentech. Podle tržního průzkumu by 57 % uživatelů debetních karet používalo kartu s možností zobrazování zůstatku mnohem častěji. Existuje i možnost úspor nákladů: průzkum v USA ukázal, že 70 % volání do telefonních center pochází z mobilních telefonů, přičemž 50 % z nich představují základní dotazy, jako právě dotaz na zůstatek.

Inovační debetní řešení společnosti MasterCard

Společnost MasterCard, která pracovala na konceptu karty s displejem více než jeden rok, věří, že tato technologie již vyspěla na úroveň vhodnou k použití na kartách nesoucích značku MasterCard. Produkt společnosti NagraID Security byl schválen v procesu CSI, což znamená, že vykazuje úroveň odolnosti, bezpečnosti a shody s normou ISO požadovanou pro komerční použití a začlenění do standardů a pravidel značky MasterCard.

Společnost MasterCard si zvolila poskytovatele NagraID Security kvůli kvalitě a prověřené spolehlivosti jejích vyspělých produktů pro karty s displejem, reputaci na trhu a rozsáhlým zkušenostem v oblasti návrhu, vývoje a výroby. Produktová řada pro karty s displejem MasterCard je k dispozici okamžitě prostřednictvím prodejního špičkového partnera firmy NagraID, společnosti Gemalto.

Cyril Lalo, prezident a generální ředitel NIDS, k tomu uvedl: „Zapůsobily na mě zejména schopnosti, soustředění a efektivita týmu MasterCard při práci na zavádění tohoto vyspělého produktu, ale i vize a odhodlání TEB poskytnout klientům nejmodernější zabezpečení a kontrolu, kterou očekávají, ve známém a pohodlném formátu.“Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).