Hlavní navigace

Značka MasterCard se stala oficiální platební kartou Evropské komise – nejvyššího výkonného orgánu Evropské unie

Praha, 7. července 2003 – Společnost MasterCard Europe oznámila, že společně s belgickou Bank Card Company spouští významný program úvěrových karet pro Evropskou komisi. Společnosti zvítězily ve výběrovém řízení se společným projektem, na jehož základě bude nahrazen dosavadní systém podnikových karet využívaný Evropskou komisí po dobu uplynulých pěti let.

Sdílet

Nový program zavádí karty MasterCard poprvé jako oficiální podnikové kreditní karty Evropské komise. Většina ze čtyř tisíc karet přitom bude vydána zaměstnancům Evropské komise ještě během letošního roku.

Možnost stát se prestižní značkou platebních karet pro Evropskou unii se časově shoduje se završením prvních dvanácti měsíců působení nově založené společnosti MasterCard Europe, která vznikla po globálním spojení společností Europay International a MasterCard International.

„Segment firemních karet má velký růstový potenciál, a to i v České republice. Zejména po jejím vstupu do Evropské unie očekáváme, že jeho význam v naší zemi výrazně poroste. Společnost MasterCard je připravena nabídnout členským bankám propracované systémy, které jim zajistí, že mohou klientům nabízet to nejlepší, co lze na trhu firemních platebních karet nalézt,“ uvedl Ján Čarný, generální ředitel MasterCard Europe pro Českou a Slovenskou republiku.

Ke konci roku 2002 bylo v České republice vydáno necelých 188 tisíc firemních platebních karet, s nimiž jejich držitelé uskutečnili transakce v hodnotě přesahující 273 milionů euro.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).