Hlavní navigace

MasterCard Corporate Multi Card™ usnadní správu firemních výdajů i firemního automobilového parku

V České republice používají platební karty přibližně 3/4 malých a středních podniků.

Sdílet

Praha, 15. června 2004  – Finanční skupina BBVA (Banco Bilbao Vizcaya Argentaria) zajájila jako první v Evropě vydávání univerzální firemní karty MasterCard Corporate Multi Card™, která nabízí kromě běžné platební funkce také možnost nákupu pohonných hmot v prodejních místech jedné z největších španělských sítí čerpacích stanic Repsol.

Výhodou MasterCard Corporate Multi Card™ je fakt, že kombinuje výhody speciálních karet na čerpání pohonných hmot se standardními funkcemi firemních platebních karet. Firmy tak mohou využívat množstevní slevy u partnerských čerpacích stanic, mohou detailně sledovat v on-line prostředí výdaje jednotlivých zaměstnanců či náklady na údržbu jejich služebních vozů a přitom se nemusí omezovat pouze na výdaje spojené s provozem a údržbou firemního vozového parku.

Skupina BBVA očekává, že do jednoho roku od uvedení karty na trh bude v oběhu více než 100 000 karet. Jedinečnost této karty na evropském trhu spočívá v její víceúčelovosti – spojuje funkce karty MasterCard, kterou lze použít v kterémkoliv prodejním místě na světě, kde přijímají karty značky MasterCard, a navíc ji lze použít k úhradě v kterékoli ze 3 500 čerpacích stanic skupiny Repsol ve Španělsku (Repsol, Campsa a Petronor). Při nákupu pohonných hmot získá uživatel 2% slevu a navíc bude dostávat měsíční výkaz výdajů za pohonné hmoty včetně rozepsané DPH.

Firemní karty v České republice

Firemní platební karty používají ve stále větší míře také firmy a podnikatelé v České republice. Jak vyplývá z průzkumů společnosti MasterCard Europe, platební kartu využívají při svém podnikání již tři čtvrtiny malých a středně velkých tuzemských podniků. Malé a střední podniky využívají při svém podnikání jak firemní a korporátní karty, tak i karty osobní. Nejrozšířenější jsou debetní karty, podniky však používají také kreditní a charge karty.

Důvod k využívání platebních karet vidí zástupci společností především ve výhodách spojených s používáním karet, jako je cestovní pojištění či asistenční služby (22 % dotázaných), široká akceptační síť (18 %), možnost dobře kontrolovat výdaje (17 %) či možnost rozšíření úvěrového financování (8 %).

Společnosti, které využívají platební karty, se od společností nevyužívajících karty liší v několika ohledech. Mezi firmami využívajícími platební karty jsou ve větší míře zastoupeny firmy s vyšším obratem, které kladou větší důraz na moderní technologie či elektronické bankovnictví a jejich zaměstnanci častěji cestují.

O firemních platebních řešeních společnosti MasterCard

Společnost MasterCard Europe nabízí moderní a specializované produkty a služby, které se zaměřují na potřeby všech úrovní a oblastí podnikání. Nabízí špičková platební řešení vyhovující nárokům a potřebám malých, středních, ale i těch největších firemních zákazníků, ať už se jedná o jakékoliv platby včetně cestovních výdajů, pohonných hmot či např. pracovních obědů.

Univerzální karta MasterCard Corporate Multi Card™ je jedinou plně integrovanou kartou, kterou může firma použít téměř vždy – při nakupování, cestování, řízení firemního autoparku apod. Spojuje v sobě dva nebo více firemních platebních programů MasterCard, díky čemuž mohou vydavatelé nabídnout zákazníkům optimální způsob pro zajištění kontroly firemních financí a hospodárnosti.

O skupině MasterCard International

MasterCard International je vedoucí světový platební systém poskytující širokou škálu inovativních řešení, která podporují členské banky při poskytování debetních, kreditních, business-to-business a dalších platebních programů. Společnost MasterCard International řídí portfolio známých, široce přijímaných značek platebních karet MasterCard, MasterCard Electronic a Maestro a poskytuje své služby finančním institucím a zákazníkům ve 210 zemích světa. Její ceněná reklamní kampaň Priceless, která v současné době běží ve 45 jazykových mutacích v 96 zemích světa, dává značkám MasterCard skutečně globální dosah. Další informace o společnosti získáte na jejích webových stránkách na adrese www.mastercardinternational.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).