Martin Kupka novým hlavním ekonomem ČSOB

Novým hlavním ekonomem ČSOB se stal ing. Martin Kupka, CSc. (1962). Do dubna 2002 byl vedoucím ekonomického výzkumu ve skupině Patria Finance. ČSOB i Patria Finance jsou z pohledu vlastníka „sestry“, jsou tedy členy skupiny KBC v České republice. Organizační a personální změny, k nimž v současnosti dochází mezi oběma společnostmi, jsou vázány na očekávané obchodní synergie a souvisejí s konečnou podobou Skupiny ČSOB.

Martin Kupka vede v ČSOB nově vytvořené oddělení investičního výzkumu, integrující makroekonomický výzkum a analýzy finančních trhů s orientací na středoevropský region.

Martin Kupka vystudoval matematickou ekonomii na VŠE, postgraduální studia absolvoval na Akademii věd v Praze a v IUHEI v Ženevě. Po roce 1989 se spolupodílel na obnově výuky makroekonomie na Univerzitě Karlově, poté pracoval jako poradce českého ministra hospodářství a od roku 1994 jako analytik pro středoevropské trhy NRI ve Vídni. Po návratu z Rakouska působil ing. Kupka vedle skupiny Patria rovněž v pražské Raiffeisenbank ve funkci ředitele pro strategii a výzkum. Martin Kupka je ženatý, má jednu dceru a je mj. členem představenstva České společnosti ekonomické a předsedou dozorčí rady Nadace pro současné umění.

Součástí změn ve Skupině KBC v ČR je též vznik privátního bankovnictví pod křídly ČSOB, do něhož od tohoto měsíce přešli všichni manažeři klientských vztahů asset managementu z Patria Finance a odkud jsou již obsluhováni všichni klienti privátního asset managementu skupiny KBC v ČR.

Milan Tománek
výkonný ředitel
Řízení komunikace Skupiny ČSOB