Hlavní navigace

Martin Diviš se stane členem rozšířeného vedení společnosti Wiener Städtische

Od 1. listopadu 2006 bude Ing. Martin DIVIŠ, MBA, ředitel a člen představenstva pojišťovny Kooperativa, jmenován do rozšířeného vedení společnosti WIENER STÄDTISCHE Versicherung AG Vienna Insurance Group. Martin Diviš se tak stane jedním ze čtyř nových manažerů ve vedení skupiny, nicméně těžiště jeho práce bude i nadále spočívat v práci v představenstvu Kooperativy.

Sdílet

Do rozšířeného obchodního vedení skupiny byli dále jmenováni: Franz Fuchs, předseda představenstva společností Compensa v Polsku, Dr. Judit Havasi, členka představenstva maďarské Union Biztosító a Mag. Peter Höfinger, šéf odbytu rakouské pojišťovny Donau Versicherung. Dojde tak k vyššímu provázání pojišťoven skupiny Vienna Insurance Group. „Záměrně jsme jmenovali čelní představitele našich rakouských společností a firem působících ve střední a východní Evropě do rozšířeného vedení společnosti

Wiener Städtische AG, abychom více zapojili významné společnosti skupiny do rozhodovacích procesů skupiny Vienna Insurance Group. Význam těchto společností bude zdůrazněn také tím, že díky novým členům rozšířeného obchodního vedení bude posílena výměna know-how s našimi regionálními trhy,“ uvedl generální ředitel společnosti Wiener Städtische a celé skupiny Dr. Günter Geyer.

Ing. Martin Diviš, MBA, 32 let, je od června 2006 členem představenstva pojišťovny Kooperativa. Do firmy nastoupil v roce 1995 a vedl marketing a komunikaci druhé největší pojišťovny v ČR. V roce 2005 byl jmenován do rozšířeného vedení podniku se zodpovědností za oblast pojištění motorových vozidel včetně likvidace škod a za oblast marketingu. Je zároveň předsedou sekce PR a informací České asociace pojišťoven.

Kooperativa, pojišťovna, a. s., je druhou největší pojišťovnou v ČR. V současné době má více než 300 obchodních míst a produkty Kooperativy lze sjednat i v pobočkách České spořitelny. Klientům je k dispozici dále několik tisíc externích spolupracovníků, nonstop zelená linka 800 105 105 a internetové stránky www.koop.cz. Firma má základní kapitál 2,8 miliardy Kč. V loňském roce zvýšila předepsané pojistné o 9,8 procenta na 26,5 miliardy Kč, což je s výrazným náskokem největší přírůstek pojistného na českém trhu. Rekordního výsledku dosáhla Kooperativa rovněž v oblasti zisku, jehož výše před zdaněním činila za loňský rok 1 304 milionů korun – v meziročním srovnání o 70 procent více.

Kooperativa je součástí jedné z největších evropských pojišťovacích skupin Vienna Insurance Group, která loni získala od prestižní agentury Standard and Poor´s rating A+ se stabilním výhledem. Koncern Vienna Insurance Group je vedoucí rakouský pojišťovací koncern ve Střední a Východní Evropě. V mezinárodním srovnání zaujímá skupina v tomto prostoru celkově druhé místo. Vedle domácího trhu v Rakousku působí skupina v Bulharsku, Německu, Gruzii, Chorvatsku, Lichtenštejnsku, Polsku, Rumunsku, Rusku, Srbsku, na Slovensku, v České republice, Maďarsku, na Ukrajině a v Bělorusku. V Itálii a ve Slovinsku mimoto existují pobočky. Do skupiny Vienna Insurance Group v Rakousku patří vedle společnosti WIENER STÄDTISCHE Versicherung AG také Donau Versicherung, Bank Austria Creditanstalt Versicherung a Union Versicherung. Dále má podíl v pojišťovně Wüstenrot Versicherung a Sparkassen Versicherung. V Rakousku, Bulharsku, v České republice, na Slovensku a v Rumunsku zaujímá skupina Vienna Insurance Group první či druhé místo na trhu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).