Hlavní navigace

Management DIRECT Pojišťovny, a.s.

Generální ředitelkou DIRECT Pojišťovny, a.s. bude Zdenka Pelikánová. Kdo bude dále v managementu společnosti?

Sdílet

Zdenka Pelikánová (1967) bude generální ředitelkou DIRECT Pojišťovny, a.s. od poloviny července. Vystudovala Fakultu sociálních věd na Karlově univerzitě, absolvovala také London School of Public Relations. První zkušenosti získala již během studií v Československé televizi a Československé tiskové kanceláři, poté pracovala v BSB/SAATCHI&SA­ATCHI a v MARK/BBDO. V letech 1994 – 1998 byla, jako ředitelka marketingu v PEPSI-COLA Company International, zodpovědná za vývoj a realizování marketingové strategie pro Českou a Slovenskou republiku. V následujících letech působila jako ředitelka marketingu a služeb pro zákazníky v Teledanmark International/Con­tactel, a.s. V posledních letech pracovala ve společnosti Podravka-Lagris a.s. jako marketingová ředitelka. Zdenka Pelikánová absolvovala řadu odborných kurzů v oblasti marketingu, strategie a řízení. Hovoří plynně anglicky, ovládá také španělštinu a ruštinu.

Štěpán Havlas (1974), finanční ředitel a předseda představenstva DIRECT Pojišťovny, a.s. absolvoval Fakultu mezinárodních vztahů na Vysoké škole ekonomické v Praze. První pracovní zkušenosti v oblasti bankovnictví získal v eBance, a.s., kde se jako Product Manager v divizi Strategie a rozvoje spolupodílel na obchodním rozvoji společnosti. V letech 1999 – 2001 pak, rovněž v eBance, a.s., zastával pozici Regionálního ředitele pro oblast Praha. Jeho hlavní pracovní náplní bylo personální a provozní řízení poboček v regionu, včetně odpovědnosti za obchodní výsledky. Projektové zkušenosti získal jako Senior Consultant v IBM Business Consulting Services (dříve Pricewaterhou­seCoopers Consulting). V letech 2003 – 2006 působil v ČSOB Leasing, a.s., kde zastával post Manažera Finančního řízení. Zde bylo v jeho kompetencích zejména komplexní ekonomické řízení společnosti. Od ledna roku 2007 působí v DIRECT Pojišťovně, a.s. Štěpán Havlas absolvoval v Praze, Japonsku a v Itálii řadu profesních kurzů a školení v oblasti obchodu a bankovnictví. Plynně hovoří anglicky.

Martin Hurt (1970) působí v DIRECT Pojišťovně, a.s. od roku 2006, a to na pozici provozního ředitele. Vysokoškolské vzdělání ukončil absolvováním Matematicko-fyzikální fakulty Karlovy univerzity v Praze. Svou profesní dráhu započal nejprve jako programátor a programátor-analytik, později jako business analyst v životní pojišťovně Nationale-Nederlanden. V následujících letech pracoval, opět jako business analyst a Processing manager, v ING. V letech 2000 – 2006 zastával post místopředsedy představenstva (vice chairman) v Nationale-Nederlanden pojišťovně, a.s. a zároveň působil na pozici provozního ředitele odpovědného za veškeré retailové aktivity skupiny ING v České a Slovenské republice. V roce 2006 se stal předsedou představenstva Nationale-Nederlanden pojišťovna, a.s. a jednatelem společnosti ING Management Services, s.r.o. Absolvoval řadu odborných a vzdělávacích kurzů v oblasti informačních technologií i manažerských dovedností. Plynně hovoří anglicky a rusky.

Jitka Veselá (1976), která zastává v DIRECT Pojišťovně, a.s. pozici marketingové ředitelky, vystudovala Manchester Business School, Fakultu ekonomických a sociálních studií. V letech 2001 a 2005 absolvovala MBA programy, které organizovala ING Group. První pracovní zkušenosti získávala již během studií, a to ve společnosti Wood & Company, kde nejprve pracovala jako PR and Marketing Communications Manager pro Českou republiku a posléze také pro Polsko, Maďarsko a Velkou Británii. V oblasti marketingu a komunikace působila i v následujících letech, kdy na pozici Corporate Marketing & Communications Manager pracovala pro ING. Její hlavní pracovní náplní byla tvorba marketingové a obchodní strategie. V DIRECT Pojišťovně, a.s. pracuje od června roku 2006.

Rudolf Šlesinger (1964) je IT ředitelem DIRECT Pojišťovny, a.s. Vystudoval ČVUT v Praze, obor automatizace. První pracovní zkušenosti v zavádění IT systémů získal jako Systémový Administrátor v životní pojišťovně Nationale-Nederlanden. Své schopnosti a znalosti v IT managementu (ITIL), procesů (CMM) a standardů (BASEL II) – včetně bezpečnostních (BS 7799, ISO 27001) – dále rozvíjel v letech 1999 – 2000 jako IT Security Officer v ING Management Services. Zde byl odpovědný za zavedení IT bezpečnostních standardů a procesů (IRM). V letech 2000 – 2001 zastával pozici Technical Support Manager. V roce 2002 měl, již jako IT Support Manager, plnou zodpovědnost za IT podporu ING v České republice. V roce 2006 se stal členem dozorčí rady ING Penzijního fondu. Zastupoval CIO, vedl střednědobé a strategické plánování IT aktivit ve finančních institucích a řídil rozsáhlé IT projekty. Plynně hovoří anglicky.

Tomáš Dočekal (1978), obchodní ředitel DIRECT Pojišťovny, a.s., vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, fakultu Mezinárodních vztahů se zaměřením na obor Mezinárodní obchod a Obchodní informační systémy. Profesní dráhu zahájil ve společnosti Eurotel Praha, spol. s.r.o, kde pracoval jako školitel a tvůrce procesů a technologií. Své zkušenosti dále rozvíjel v T-System/Pragonet, a.s. (Deutsche Telekom Group). Zde byl odpovědný za vybudování oddělení péče o zákazníky, jakožto komunikačního a prodejního kanálu společnosti a také za nepřímý prodej. Od roku 2004 řídil, opět ve firmě Eurotel Praha, oddělení mající na starosti přípravu, aktualizaci a komunikaci procesů prodejních kanálů společnosti. Zodpovídal také za projekt Mobile Number Portability (příprava procesu pro přenos tel. čísla) a za spuštění nových prodejních kanálů. Jeho posledním působištěm byla společnost GE Money Bank, a.s., kde působil jako Call Center Manager s odpovědností za informační a prodejní call centrum. Zodpovědný byl také za přesun call centra GE Money Bank do jiné lokality v České republice. Tomáš Dočekal hovoří anglicky.

Petr Čeřovský (1972) je v DIRECT Pojišťovně od roku 2006 odpovědný za řízení lidských zdrojů. Jeho úkolem je zejména řízení strategie rozvoje lidských zdrojů, hodnocení a odměňování. Do pozice personálního ředitele přišel z pozice Senior Human Resources Manager v GE Money, kde působil od roku 2001 na různých manažerských pozicích v oblasti řízení lidských zdrojů. Před GE Money působil pět let ve vedení společnosti Grafton Recruitment. Petr Čeřovský má středoškolské vzdělání, hovoří plynně anglicky a částečně rusky.

Více informací naleznete na www.direct.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).