Hlavní navigace

Magická data přinášejí méně pojistných událostí

[Tisková zpráva] Matriky po celé ČR budou praskat ve švech. Magické datum 20. 10. 2010 jistě pomůže nejedné nevěstě přemluvit partnera, aby si ji konečně vzal. A pokud se tak stane, mají opravdu jistotu, že si ženich bude pamatovat datum sňatku a nezapomene na společné výročí.

Sdílet

Sázkaři si pro změnu zaručeně vsadí, protože to bylo, aby na magické datum konečně nevyhráli. Z pohledu pojišťovny Generali klesá ve dnech s magickým datem počet pojistných událostí až o třetinu.

Vyplývá to z analýzy počtu pojistných událostí motorových vozidel, které se klientům Generali přihodily v loňském roce v den magického data 20. 09. 2009. Počet nahlášených karambolů byl o třetinu nižší než běžný celoroční průměr, který činí 133 pojistných událostí denně.

V loňském roce v souvislosti s magickým datem přijal Klientský servis Generali hlášení pojistné události, která trochu pokazila jednu pražskou veselku. Svatební konvoj čítal asi 20 vozidel. Poté, co svatebčané vyšli z domu, naskákali do přistavených aut a odjeli na radnici. Nevěstu s jejím otcem ovšem nechali stát před domem. To, že chybí taková drobnost, jako je nevěsta, zjistili zhruba až po půl hodině. Jeden se svatebčanů se okamžitě nabídl, že pro nevěstu s tatínkem zajede. Při vyjíždění z řady stojících vozidel se mu ovšem podařilo nabourat před ním zaparkované auto. Mimochodem, svatební dar. Mobilní technik pojišťovny Generali následně vyčíslil škodu na 50 tisíc korun, kterou plně pokrylo povinné ručení.

I v den D, kterým jistě svatba je, poskytne vhodné pojištění nejen zmírnění následků nechtěného karambolu, ale může být dokonce vhodným svatebním darem. Například svatební pojištění, které mohou rodiče uzavřít pro své děti a usnadnit jim tak vstup do společného života. Hodnota svatebního daru v tomto případě výrazně převyšuje cenu, kterou rodič zaplatí. Kromě pojistné ochrany zhodnotí v případě dožití smlouvy sjednanou pojistnou částku o podíly na zisku.

Jako svatební dar lze využít i celoroční cestovní pojištění. Svatba je finančně nákladná událost a řada mladých párů odkládá svatební cestu na pozdější dobu. Ať už kvůli penězům či z pracovních důvodů. Mladí manželé velice často využívají pro svatební cesty last minute nabídky cestovních kanceláří. Neznají čas ani destinaci. Z tohoto pohledu je celoroční cestovní pojištění dárkem, který za novomanžele vyřeší jednu starost navíc.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).