Hlavní navigace

Luxusním vlakem na zápas do Basileje

Zahájení fotbalového mistrovství EURO 2008 s napětím očekávají fanoušci českého národního týmu, který hraje své první utkání 7. června ve švýcarské Basileji. Dostat se tam mohou pohodlně přímým nočním vlakem Johannes Kepler. Jízdenky je možné koupit už teď.

Sdílet

Každý den jezdí mezi Prahou a Basilejí mezinárodní vlak kategorie EuroNight, ve kterém jsou zařazeny jedny z nejluxusnějších lůžkových vozů, které v Evropě jezdí. Z Prahy odjíždí vlak ve 20:25 hodin, nejinak tomu bude i den před zápasem, 6. června.

Souprava je sestavena ze dvou lůžkových a dvou lehátkových vozů, další vagony jsou k sezení. Lůžkové vozy, které patří Českým drahám, poskytují cestujícím nejvyšší evropský komfort. Klimatizovaná kupé jsou vybavena kromě standardních umyvadel ve vyšší třídě i osobní sprchou, k dispozici je všem zákazníkům také velká sprcha v čele vozu.

České dráhy jsou připraveny v případě velkého zájmu vlak operativně posilovat o další vozy, včetně lůžkových i lehátkových.

Do Basileje vlak dorazí v 10:37 dopoledne, do večerního utkání Česko – Švýcarsko v 18:00, tak mají fanoušci dost času projít si město a prohlédnout si jeho památky.

Příklady jízdného pro skupinu 10 lidí

  • sedadlo – oběma směry: 34 094,– + rezervace 2 040,– (tj. na 1 osobu 3 614,–)
  • lehátko – oběma směry: 34 094,– + lehátka 11 400,– (tj. na 1 osobu 4 550,–)
  • lůžko II. třída – oběma směry: 34 094,– + 22 800,– (tj. na 1 osobu 5 690,–)

Luxusní první třída se sprchou ve vlastním kupé pro jednoho člověka tam a zpět vyjde na 15 504,– nebo s In-kartou/Rail plus na 11 628,–.

Pokud se rozhodnou odcestovat domů hned po zápase, mohou ve 23:26 odjet vlakem ICE. S přestupem ve Frankfurtu a v Drážďanech dorazí do Prahy následující den ve 13:18 hodin. Další spoj odjíždí z Basileje v 6:08 ráno a s přestupy ve Frankfurtu a Drážďanech dojedou cestující do Prahy v 17:18. Kdo se rozhodne strávit v Basileji noc a další den věnovat turistice, může k cestě domů opět využít přímý vlak EN Johannes Kepler, který odjíždí v 18:04 a do Prahy dorazí na druhý den ráno v 8:18.

Další možnosti cestování na EURO 2008

Budu hodně cestovat, protože chci vidět co nejvíce zápasů

Nejvhodnější jízdenkou je v tomto případě síťová jízdenka pro celé Rakousko nebo Švýcarsko s názvem InterRail. Cestovat můžete bez omezení a placení jakýchkoli příplatků (rezervace se platí v plné výši) po celé železniční síti v Rakousku a Švýcarsku. V rámci platnosti jednoho měsíce můžete uskutečnit libovolný počet jízd na rakouských nebo švýcarských tratích v dny, které si zvolíte. Pokud plánujete během šampionátu návštěvu v obou zemích, můžete si pořídit jízdenku InterRail Euro08, která platí pro oba státy a její cena je výrazně výhodnější. InterRail lze zakoupit s 3-, 4-, 6-, a 8-denní platností jak pro 2., tak i pro 1. třídu. Jízdenka InterRail se vydává na jméno a je nepřenosná.

Mám svého favorita, vím kdy hraje a jízdenku kupuji v předstihu

Jízdenku City Star může využít jednotlivec i malá skupina (nevýše 5 dospělých osob), kdy je zvýhodnění největší, protože každý 2. až 5. cestující má slevu 50% z jízdného prvního cestujícího. Další zvýhodnění navíc získají cestující s In-kartou/Rail plus. City Star je nutné zakoupit nejméně 3 dny před odjezdem a mezi cestou tam a zpět musí být neméně jedna noc ze soboty na neděli strávená v zemi cílové železnice. Veškeré rezervace se platí v plné výši. Jedete-li na Euro z Ostravy do Vídně, zaplatíte tak se zpáteční jízdenkou City Star 1 143 Kč.

Chci si užít atmosféru, vyrazit někam blízko a navíc moc neutratit

Nejvhodnější variantou je jízdenka EURegio Rakousko, která se vydává jako zpáteční. Zakoupit ji lze pouze pro 2. třídu a platí v kategoriích vlaků EC, Ex, R, Sp, Os. Jízdenky je možné koupit na níže uvedených tratích do vyjmenovaných stanic v Rakousku:

  • Znojmo – Šatov – Retz – Platt – Hollabrunn – Stockerau – Wien Nord – Wien Mitte – Wien Südbahnhof
  • České Budějovice – Kaplice – Rybník – Horní Dvořiště – Summerau – Freistadt – Pregarten – Linz Hbf
  • Plzeň – České Budějovice – České Velenice – Gmünd NO – Schwarzenau – Göpfritz – Eggenburg – Ziersdorf – Tulln – Wien FJB

Držitelé In-karty/Rail plus zaplatí v Rakousku jízdné se slevou 77%. Při cestě z Plzně do Vídně a zpět zaplatíte s In-kartou/Rail plus pouhých 689 Kč.

Jízdenku Wien Spezial je možné zakoupit v úseku Brno – Břeclav – Hohenau – Wien Südbahnhof. Platí ve 2. třídě všech kategorií vlaků (pro spoje SC je nutné zakoupit povinnou rezervaci). Wien Spezial se vydává i ve variantě s celodenní jízdenkou pro vídeňskou MHD.

Akviziční sleva Wien SCspezial nabízí omezený počet míst v relacích Praha -Wien či Brno – Wien. Je určena pouze cestujícím ve 2. vozové třídě ve vlacích SuperCity. Z Brna do Vídně stojí 266 korun a z Prahy do Vídně 531 korun.

Ještě nevím kdy pojedu a zda do Rakouska nebo Švýcarska – vyrazím na poslední chvíli

Všichni držitelé In-karty s aplikací Rail plus mohou využít při cestě do Rakouska nebo Švýcarska slevu 25%. Z Českých Budějovic se tak do Salcburku dostanete již za 26,50 € jednosměrně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).