Také Česká spořitelna věnuje velikou pozornost prevenci, bezpečnostním technologickým systémům, široké spolupráci s policií a patrolingu, a tak i přes celkové zhoršení bezpečnostní situace v ČR z hlediska loupežných přepadení počet přepadených poboček banky klesá (2008–2009). Pobočky banky navíc disponují jen omezeným množstvím hotovosti. V drtivé většině případů si zloději odnesou, pokud vůbec něco, jen pár tisícikorun. Sazby se přitom pohybují vysoko a díky úzké spolupráci České spořitelny s Policií ČR a jednoduché identifikaci pachatelů ze systémů banky trvá dopadení pachatele v řádu několika týdnu či dokonce dní.
Zhoršení bezpečnostní situace přisuzujeme skutečnosti, že krize nyní teprve dopadá na občany v plné síle. Mnozí pachatelé tak jednají ve zkratu, aniž by si byli vědomi následků svého činu a výše trestu, který je čeká. Přitom my jim můžeme nabídnou legální řešení jejich složité situace, například restrukturalizací dluhů či změnou splátkového kalendáře,
vysvětluje Aleš Sloupenský, ředitel pobočkové sítě České spořitelny – region východ.
Česká spořitelna tomuto trendu čelí úspěšně. Během loňského roku neuspěli pachatelé ve více než polovině přepadení či pokusů o ně. Díky rychlým dojezdovým časům zásahových jednotek, stále lepším technologickým vybavením pro identifikaci či nízké hotovosti v pobočkách nezískali žádnou kořist nebo byli dopadeni. Podobně úspěšný byl také rok 2008.
Přestože pokusy o přepadení neustávají, Česká spořitelna s potěšením konstatuje, že její rozsáhlá bezpečnostní opatření jsou účinná a bude tuto oblast dál bedlivě sledovat a posilovat. Banka oceňuje práci Policie ČR a nadále jí bude poskytovat veškerou podporu a informace k dopadení pachatelů. Tresty za loupežná přepadená jsou vysoké, podle rozsahu spáchané trestné činnosti mohou dosáhnout až 17 let.