Hlavní navigace

Lupič z Ostrova nad Ohří je již v rukou Policie

Policii ČR se podařilo již po několika hodinách dopadnout pachatele, který ve středu 9. února 2005 přepadl pobočku České spořitelny v Ostrově nad Ohří. Pachateli hrozí až 12 let vězení.

Sdílet

Díky úzké spolupráci s Českou spořitelnou se Policii podařilo pachatele tohoto trestného činu odhalit během velmi krátké doby, v řádu několika málo hodin. Duchapřítomnost a profesionální přístup zaměstnanců České spořitelny, posílení bezpečnostních opatření, zdokonalení bezpečnostní techniky a úzká spolupráce s Policí ČR opakovaně přinášejí výsledky v oblasti bezpečnosti poboček České spořitelny. Česká spořitelna loni zaznamenala 43 pokusů nebo dokonaných přepadení. Většina lupičů byla přitom neúspěšná, a to díky pohotovosti a obezřetnosti zaměstnanců.

Lupičům hrozí tresty odnětí svobody až na 12 let. V současné době se připravuje novela trestního zákona a horní hranice by měla být zvýšena na 16 let.

Oceňujeme práci Policie, která je v poslední době stále úspěšnější při odhalování loupežných přepadení a dopadení pachatelů. Přestože pokusy o přepadení neustávají, rozsáhlá bezpečnostní opatření České spořitelny jsou účinná a tuto oblast bude banka dále posilovat. Česká spořitelna bude zároveň nadále Policii poskytovat veškerou podporu a informace k dopadení pachatelů. Banka věří, že se brzy podaří zvrátit trend přepadání poboček.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).