Hlavní navigace

Lufthansa vloni dosáhla rekordního počtu pasažérů

V roce 2006 skupina Lufthansa přepravila 53,4 milionu cestujících, což představuje meziroční nárůst o 4,2 procenta. Prodeje vzrostly o dvě procenta a o 1,8 procent vzrostla kapacita. O dvě desetiny procentního bodu vzrostla i vytíženost sedadlové kapacity, která činila 75,2 procenta. Ke konci roku vytíženost dále vzrostla. V prosinci vzhledem k mírnému počasí vzrostl počet pasažérů v meziročním srovnání o 6,9 procent. Vytíženost sedadlové kapacity vzrostla o 1,4 procentního bodu.

Sdílet

V roce 2006 společnost Lufthansa Cargo přepravila náklad a poštu o celkovém objemu 1,76 milionu tun, což představuje nárůst o 1,3 procenta. Vzhledem k mírnému poklesu disponibilní nákladní přepravní kapacity vzrostlo vytížení o 2,7 procentních bodů. Celkový faktor vytížení nákladové a sedadlové kapacity vzrostl o 1,4 procentního bodu na 72,1 %.

Rekordní byl v roce 2006 i celkový počet letů. Stroje společnosti Lufthansa uskutečnily 664 282 bezpečných vzletů a přistání ve dvou stovkách destinací.

„Rekordní ukazatele jsou přímým důsledkem zvolené růstové strategie,“ uvedl Wolfgang Mayrhuber, generální ředitel společnosti. „Potvrzují nejen kvalitu našich produktů a úroveň prodejů, ale také optimální využití kapacit a zejména úroveň služeb.“ Mayrhuber vyjádřil přesvědčení, že Lufthansa dosáhne stejně dobrých výsledků i v budoucnosti. „Právě kvůli tomu musíme vytvářet konkurenceschopné a odolné struktury. Jen tak můžeme rozvíjet naši společnost v souladu s tržní poptávkou a současně poskytovat pozitivní podněty pro rozvoj německé letecké přepravy.“

Finanční výsledky za rok 2006 společnost Lufthansa zveřejní 8. března 2007. K dispozici budou také na internetové adrese www.lufthansa-financials.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).